niedziela, 16 czerwca, 2024

Trwa rozbudowa ul. Kolejowej

0
Trwa rozbudowa ul. Kolejowej
Udostępnij:

Ponad 4 mln złotych (blisko 2 mln dofinansowania z budżetu państwa) wynosi wartość inwestycji, która prowadzona jest na ul. Kolejowej w Jaśle. Prace, których wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o.o. Jasło, mają zakończyć się końcem listopada br.
Poszerzona do sześciu metrów jezdnia biegnie w większości w nowym miejscu. Trwa przebudowa dwóch skrzyżowań z drogami miejskimi (ulica Reja i Prusa), powstają zjazdy do posesji prywatnych, a także trwa budowa łącznika (wraz z chodnikiem) z ulicą Sienkiewicza. W ramach prac powstały także dwa place manewrowe, jeden z nich znajduje się na końcu nieprzelotowej ulicy Sienkiewicza.

Z ul. Grunwaldzkiej  na ul. Kolejową będzie można wjechać poprzez przebudowane skrzyżowanie, zabezpieczone nowo wybudowanym murem oporowym. Przy ul. Kolejowej  powstanie także prawostronny chodnik, nowe oświetlenie, przebudowana zostanie sieć elektryczna, gazowa, wodociągowa i teletechniczna. Jednym z najważniejszych elementów zadania jest wykonanie nowego systemu odprowadzającego wody opadowe.

UMJ