czwartek, 23 marca, 2023

Trwają Dni Jasła 2013

0
Trwają Dni Jasła 2013
Udostępnij:

Za nami pierwszy dzień jednej z największych imprez plenerowych. Wczoraj na rynku w Jaśle rozegrano Munduriadę, a na scenie pojawiły się zespoły taneczne, orkiestra dęta oraz zespół Ciryam. Gwiazdą wieczoru był Maciej Maleńczuk z zespołem Psychodancing.

Dni Jasła rozpoczęły się już w piątek barwną Żakinadą, która ruszyła ulicami miasta, by odebrać klucze i przejąć władze nad Jasłem (Barwna Żakinada przeszła wczoraj Ulicami Jasła). Po tej inauguracji w Jasielskim Domu Kultury odbyła się sesja nadzwyczajna, podczas której oficjalnie wręczono tytuły Honorowego Obywatela Miasta Jasła (Wręczono tytuły Honorowego Obywatela Miasta Jasła).

Natomiast w sobotę mieszkańcom Jasła nie zabrakło atrakcji. O godzinie 14-tej odbyło się uroczyste otwarcie Lądowiska „Ikar”. Jego powstanie do wynik współpracy Jasielskiego Stowarzyszenia Lotniczego „Ikar” i władz miasta Jasła (Lądowisko „Ikar” oddane do użytku).

W tym samym czasie na płycie jasielskiego Rynku rozegrano ósmą Munduriadę 2013, zorganizowaną przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA Region Jasło. Uczestnicy wzięli udział w zawodach sprawnościowych i konkursach, których wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce: Policja Jasło (31 punktów)

II miejsce: Straż Pożarna (30 punktów)

III miejsce: uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach (27 punktów)

IV miejsce: Straż Miejska

V miejsce: Służba Więzienna

VI miejsce: uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Żmigrodzie

Około godziny 16-tej rozpoczął się występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia i Prywatnej Szkoły Muzycznej I i II stopnia, pokaz taneczny Studio Tańca – At Dance, oraz koncert grupy „Ciryam”, grającej rok gotycki.

W tym samym czasie odbywało się przygotowywanie tradycyjnych potraw polsko-słowackich połączony z ich degustacją. Kucharze z restauracja „U Schabińskiej”, serwowali swoim gościom żurek staropolskich oraz cieszące się dużą popularnością słowackie loksze ziemniaczane.

Gwiazdą wieczoru był Maciej Maleńczuk wraz z zespołem „Psychodancing”.

Zagramy to co dobrze zadziała w takim miejscu jak to. Będą to pojedyncze utwory ze wszystkich płyt, nie tylko tej ostatniej – mówił przed koncertem piosenkarz.

Dzisiaj kolejny dzień atrakcji, na które organizatorzy serdecznie zapraszają.

Program na: Dni Jasła 2013

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia

Weronika Samborska

 

 

 

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj