poniedziałek, 17 czerwca, 2024

Trzy tony baterii do utylizacji

0
Trzy tony baterii do utylizacji
Udostępnij:

Ponad 3 tony zużytych baterii zebrali wychowankowie i uczniowie jasielskich przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów. Po raz osiemnasty Urząd Miasta w Jaśle zorganizował konkurs na zbiórkę zużytych baterii.

Ogółem zebrano 3265 kg zużytych baterii i jest to, jak do tej pory, największa liczba baterii zebrana w ciągu wszystkich edycji konkursu. W konkursie wzięło udział 1219 przedszkolaków oraz 3733 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jaśle i Zespół Szkół Publicznych w Bączalu Dolnym.

Zbiórka trwała od 15 października ub.r. do 30 kwietnia br. Przynoszone przez dzieci i młodzież baterie gromadzone były w odpowiednio oznakowanych i przeznaczonych do tego celu pojemnikach. Po zakończeniu konkursu zebrane baterie zostały odebrane do utylizacji przez firmę EKO-Mast Jasło na podstawie zawartego z Urzędem Miasta w Jaśle porozumienia o współpracy.

I miejsce wśród przedszkoli zdobyło Przedszkole Miejskie nr 2, a wśród szkół – Szkoła Podstawowa nr 4.  Nagrody dla zwycięzców i uczestników konkursu zakupione zostały ze środków budżetu Miasta Jasła przeznaczonych na edukację ekologiczną.

UMJ