niedziela, 24 września, 2023

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w Jaśle

0
Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w Jaśle
Udostępnij:

Już po raz czternasty w naszym kraju będzie obchodzony Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ich potrzeby i prawa. Policja również włącza się do tych działań. Funkcjonariusze udzielać będą informacji na temat uprawnień przysługujących ofiarom przestępstw.
Od 24 lutego do 1 marca br. po raz kolejny obchodzony będzie w Polsce Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, którego gospodarzem jest Ministerstwo Sprawiedliwości. Inicjatywa ta związana jest z Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw obchodzonym 22 lutego. Głównym celem akcji jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem oraz umożliwienie takim osobom uzyskania informacji na temat przysługujących im uprawnień. Przedsięwzięcie realizowane jest we współpracy z wieloma instytucjami, w tym m.in. sądami, prokuratorami, jednostkami organizacyjnymi Policji, organizacjami pozarządowymi.

W czasie Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Jaśle będą pełnić dyżury, w trakcie których zainteresowani będą mogli uzyskać niezbędną pomoc. W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, działania podejmowane na rzecz ofiar przestępstw polegają przede wszystkim na udzielaniu porad prawnych. Osoby, które odwiedzą jasielską komendę lub telefonicznie skontaktują się z dyżurującymi funkcjonariuszami będą mogły otrzymać informacje m.in. o swoich prawach, obowiązkach, procedurach i etapach postępowania prawnego oraz instytucjach pomocowych.

Policjanci dyżurować będą w budynku Komendy Powiatowej Policji w Jaśle ul. Kościuszki 26  od poniedziałku (24 lutego)  do soboty ( 1 marca) w godzinach od 10:00 do 14:00 – tel. 13 443 83 43, 13 443 83 30. Wszystkie osoby potrzebujące pomocy zachęcamy do skorzystania z dyżurów w ramach Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem.

KPP Jasło

 

NAJNOWSZE

POPULARNE