poniedziałek, 4 marca, 2024

Uczniowie z „pierwszego” w finale Olimpiady Języka Niemieckiego

0
Uczniowie z „pierwszego” w finale Olimpiady Języka Niemieckiego
Udostępnij:

W sobotę (13 lutego) w Katedrze Filologii Germańskiej Uniwersytetu Rzeszowskiego odbyły się eliminacje okręgowe Olimpiady Języka Niemieckiego. Wzięło w nich udział dwoje uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Stanisława Leszczyńskiego – Kornelia Gierlicka z 1e oraz Jakub Stępień z 3b.

Zarówno w etapie pisemnym jak i ustnym obydwoje osiągnęli bardzo wysokie wyniki i zostali zakwalifikowani do Finału 39. OJN – który odbędzie się w dniach 1-3 kwietnia w Poznaniu.

– Kornelia i Jakub to absolutnie wyjątkowi młodzi ludzie. Nie wystarczy być zdolnym i pracowitym, by osiągnąć taki poziom językowy – trzeba pasji! – podkreśla Małgorzata Fortuna, germanistka w I LO w Jaśle. – Test w części pisemnej był jak zawsze bardzo trudny, ale obydwoje napisali świetnie. W części ustnej trzeba tylko „pogadać sobie” w obcym języku z pracownikiem naukowym uniwersytetu o literaturze, polityce, historii. Drobiazg, prawda? Muszę podkreślić, że atmosfera w trakcie eliminacji w Rzeszowie była bardzo przyjazna dla uczniów. Podobnie było w zeszłym roku w Poznaniu, więc wiedząc jak dużą wiedzą dysponują, liczę na sukces moich podopiecznych również w etapie centralnym.

 

Serdecznie gratulujemy  olimpijczykom i ich nauczycielce języka niemieckiego. Trzymamy kciuki podczas finału!

red.