środa, 19 czerwca, 2024

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych na esportowym święcie.

0
Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych na esportowym święcie.
Udostępnij:

W miniony piątek uczniowie technikum informatycznego w Zespole Szkół Technicznych w Jaśle uczestniczyli w niezwykłym wydarzeniu; Intel Extreme Masters w Katowicach, czyli wielkim, międzynarodowym, esportowym święcie.
Chociaż pobudka w okolicach godziny 4 rano była wielkim wyzwaniem, nikomu nie przyszło do głowy spóźnić się na podstawiony autokar. Dla fanów gier komputerowych i beneficjentów innowacji pedagogicznej „Esport i tworzenie gier komputerowych” coś takiego byłoby nie do pomyślenia. Na rozemocjonowanych uczestników czekały rozgrywki w „CS:GO” i „Starcraft’a”, a pierwszy ćwierćfinał, pomiędzy FaZeClan i Cloud9 wypełnił trybuny po brzegi. Notabene, ten pierwszy zespół zdobył tytuł wicemistrza.

Emocje związane z rozgrywkami nie stanowiły jedynej atrakcji imprezy. W sąsiadującym ze Spodkiem Międzynarodowym Centrum Kongresowym w tym samym czasie odbywały się targi, w których szereg firm związanych z technologią komputerową wystawiło swoje stoiska. I tak oto osoby posiadające bilet mogły odwiedzić stoiska takich firm, jak Razer, MSI czy też HyperX. Mogli brać udział w konkurencjach organizowanych przez wystawców, mieli możliwość zakupić produkty danej firmy lub po prostu pograć w różne produkcje na nowoczesnym sprzęcie, jak choćby VR.

Fani mieli również okazję zakupić gadżety związane z ulubioną drużyną, albo je wygrać w licznych konkursach. Nasi uczniowie w drodze powrotnej uginali się pod ciężarem nagród. Możliwe było także zrobienie zdjęcia z graczami, bądź zdobycie autografu.

Taka impreza to również okazja do pokazania swojej inwencji twórczej i zdolności w cosplay’u, czyli upodabniania się do postaci z gier i filmów. Tym razem nasza uczennica, Katarzyna Ślusarczyk stworzyła przepiękny cosplay Lux Elementalist Light z gry League of Legends, który został doceniony przez odwiedzających targi gości i dziennikarzy.

Technikum Informatyczne

ZST Jasło