czwartek, 8 grudnia, 2022

Wędkarze wybrali szefa

0
Wędkarze wybrali szefa
Udostępnij:

Piotr Marchewka został dziś wybrany nowym prezesem Koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Jaśle. Funkcje pełnić będzie przez następne 4 lata.

Dziś w sali JDK odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo – Wyborcze jasielskiego, największego koła PZW. Na dzień 31 grudnia 2012 r. koło zrzeszało ponad 530 członków. Ustępujący zarząd otrzymał absolutorium za lata 2009 -2012.

Wybrano też nowe władze. W nowej kadencji pracami zarządu przewodniczył będzie Piotr Marchewka. Otrzymał 70 głosów za, 0 przeciw, przy 7 wstrzymujących się. Zastąpi na stanowisku prezesa Andrzeja Dziubę, który tę funkcję pełnił przez ostatnie 8 lat.

Dziękując za zaufanie podkreślił, że chciałby być prezesem wszystkich wędkarzy, tych no kill i kill, spinningowców, muszkarzy i spławikowców.

– To nasz wspólny interes by troszczyć się o nasze wody, po to byśmy mogli wszyscy z nich korzystać, relaksować się nad wodą z całymi rodzinami i dziećmi – podkreślił Marchewka dziękując nam za gratulacje.

W skład zarządu wchodzi prezes + 10 członków, komisja rewizyjna – 3 osoby, sąd koleżeński – 5 osób, delegaci na Zjazd Okręgowy PZW w Krośnie – 5 osób + 2 zastępców.

Prezes Koła, jak i cały zarząd pełnią swoje funkcje spolecznie bez pobierania jakichkolwiek wynagrodzeń za swoją pracę.

Najbliższe posiedzenie władz PZW koła nr 1 w Jaśle 28 stycznia.

Do tematu wrócimy.

Ewa Wawro

Piotr Marchewka, ma 39 lat, mieszka w Jaśle, z zawodu technik mechanik. Z zamiłowaniem uprawia wszystkie dyscypliny wędkarskie, ale największe sukcesy odnosi w wędkarstwie muchowym

Wędkarstwo muchowe uprawia od 1982 roku.
2006 – 1 miejsce „Puchar Podbeskidzia”
2007 – 4 miejsce drużynowo na Mistrzostwach Europy w Norwegii
2008 – 4 miejsce indywidualnie i drużynowo w Mistrzostwach Europy w Hiszpanii
2009 – uczestnik Mistrzostw Świata w Szkocji i Mistrzostw Europy w Irlandii

W latach 2007-2011 członek kadry narodowej w wędkarstwie muchowym

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj