poniedziałek, 8 sierpnia, 2022

Z okazji Dnia Chorego

0
Z okazji Dnia Chorego
Udostępnij:

W jasielskim szpitalu gościł dziś ks. biskup Edward Białogłowski. Z okazji Światowego Dnia Chorego odwiedził pacjentów przebywających w szpitalu. Modlił się o zdrowie pacjentów i personelu medycznego.

Wizyta biskupa rozpoczęła się od mszy św. odprawionej w szpitalnej kaplicy. W wygłoszonej homilii biskup Białogłowski przypomniał, że obchody Dnia Chorego do kalendarza medycznego i liturgicznego 21 lat temu wprowadził Jan Paweł II.

– Sam doświadczył wielkiego cierpienia. Równocześnie sam, pielgrzymując jak świat długi i szeroki, chyba nie było takiego kraju, w którym by się w czasie swojej pielgrzymki nie spotkał z cierpiącymi – mówił ks. Biskup. – Społeczeństwa starają się, jak to dziś modnie się mówi, problem cierpienia zamiatać pod dywan. Jeżeli dzisiaj publikuje się czasem w oficjalnych danych, że w naszym społeczeństwie nawet do 20 procent bywa chorych i niepełnosprawnych to wielu mówi, że to nie możliwe, że to propaganda, to ideologia. A jednak cyfry są nieubłagane, prawdziwe. Dlatego cele zasadnicze Światowego Dnia Chorego są dwa. Po pierwsze głosząc dobrą nowinę o zbawieniu człowiekowi ukazywać pełną kondycję i pełny los człowieka od jego poczęcia, narodzenia, młodości i zwinności, poprzez wysiłek pracy, poprzez chorobę, starość i śmierć, która jest przekraczaniem progu wieczności i wchodzeniem do nowej rzeczywistości. Stąd też ukazywanie cierpiącego ma na celu zainteresowanie wszystkich, aby patrzyli na człowieka całościowo. Równocześnie Światowy Dzień Chorego jest objawianie samemu cierpiącemu jego kondycji, która ma także ważny czynnik składowy, zarówno w uświęcaniu chorego jak i uświęcaniu innych przez cierpienie i chorobę – podkreślił bp Białogłowski.

Oprawę muzyczną mszy św. zapewnił chór AVE z parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Jaśle, prowadzony przez tamtejszego organistę Wojciecha Świstaka przy Parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Jaśle.

Po mszy biskup poświęcił nowy tomograf i odwiedził pacjentów przebywających na oddziale wewnętrznym.

Zapraszamy do oglądnięcia fotorelacji z wydarzenia.

Ewa Wawro

{gallery}galerie/dzień_chorego_2012{/gallery}

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj