poniedziałek, 17 czerwca, 2024

Zagrali dla Adriana! Zebrali ponad 4 tys zł

0
Zagrali dla Adriana! Zebrali ponad 4 tys zł
Udostępnij:

– Kto wygra mecz? – Adrian!, – Kto? – Adrian!, – Kto? – Adrian! – skandowali uczestnicy meczu charytatywnego, który odbył się wczoraj na stadionie Czarnych, przy ulicy Śniadeckich w Jaśle. Organizatorzy zebrali ponad 4 tys. zł, które przeznaczone zostaną na rehabilitację 27-letniego jaślanina po ciężkiej operacji mózgu. Kosztowała ponad 60 tys. zł, które wcześniej uzbierano dzięki ludziom dobrej woli.

Po tym, jak opisaliśmy historię Adriana ( tutaj ) błyskawicznie ruszyła lawina działań ludzi dobrej woli, którzy włączyli się do zbiórki pieniędzy na jego operację. Udało się, Adrian jest już po operacji, która kosztowała 63 tys. zł. Teraz czeka go jeszcze długa rehabilitacja w specjalistycznym ośrodku w Porąbkach koło Bielska – Białej.

 

Wczoraj na stadionie przy ul. Śniadeckich odbył się mecz charytatywny zorganizowany przez grupę radnych Rady Miejskiej Jasła oraz burmistrza Jasła. W ten niecodzienny sposób odbył się finał tej pięknej akcji. W ramach imprezy odbyły się: trójmecz piłkarski oldbojów, rozgrywki najmłodszych futbolistów, kwesta i licytacja.

Najtrudniej zacząć

Pomysłodawczyniami zorganizowania zbiórki pieniędzy na operacje Adriana były koleżanki jego mamy z pracy: Marzena Dyląg, Anna Wronkowicz, Elżbieta Błasik i Małgorzata Ryznar. To one zwróciły się do nas z prośbą o nagłośnienie problemu. Potem wszystko poszło już błyskawicznie. Dzięki ludziom dobrej woli, wsparciu władz i kilku firm i instytucji, w niespełna miesiąc udało się uzbierać pieniądze na operacje.

Jola pracuje z nami od ponad 30 lat, samotnie wychowuje nieuleczalnie chorego Adriana, na utrzymaniu ma także studiującą córkę. Z pensji w służbie zdrowia nigdy nie byłoby jej stać na opłacenia operacji syna. Kiedy dowiedziałyśmy się o tym, że NFZ nie pokryje kosztów operacji, która jest ogromną szansą dla Adriana, nawet przez chwilę nie zastanawiałyśmy się co zrobić. Wiedziałyśmy, że pieniądze trzeba zdobyć – mówi Marzena Dyląg.

Osób, które zasłużyły na podziękowania jest dużo, nie sposób wymienić każdej z nich. Ale w akcjach charytatywnych nie ważne jest kto ile dał, kto co zrobił, ważne, że wpłacając datki i angażując się w organizowanie zbiórki pieniędzy ofiarowali swoje serce i wsparcie dla Adriana i jego rodzinie.

„Bardzo, bardzo dziękuję!”

W trakcie imprezy organizatorzy połączyli się telefonicznie z mamą Adriana. Jej pełne wzruszenia i wdzięczności słowa usłyszeli wszyscy obecni. – Bardzo dziękuję wszystkim za uczestnictwo w meczu charytatywnym poświęconym Adrianowi. Bardzo dziękuję panu burmistrzowi i pani burmistrz, radnym Rady Miejskiej Jasła, którzy zorganizowali tę imprezę, pracownikom Urzędu Miasta, piłkarzom, którzy grają dla Adriana, mieszkańcom Jasła i wszystkim ludziom dobrej woli. Dziękuję w imieniu swoim i Adriana. Adrian powolutku wraca do zdrowia po operacji, jest jeszcze bardzo słaby, ale to była przecież bardzo ciężka operacja. Odbyła się dzięki ludziom dobrej woli, którym bardzo, bardzo dziękujemy – mówiła Jolanta Chlebowska.

Grali dla Adriana

W rozegranym trójmeczu rywalizowały drużyny: Urzędu Miasta w Jaśle, Oldbojów JKS Czarni 1910 Jasło i Oldbojów OKS Sobniów Jasło. Oldboje Czarnych wypadli najlepiej – wygrali obydwa mecze, drużynie UMJ powiodło się najgorzej – zeszli z murami bez zwycięstwa. W przerwach meczów dorosłych zagrali piłkarze Uczniowskiego Klubu Sportowego „Szóstka” Jasło i Akademii Piłkarskiej Jasło z rocznika 2007 i młodsi. Zawodnicy UKS „Szóstka” raz pokonali kolegów z AP, a raz z nimi zremisowali.

W trakcie meczów odbywały się licytacje atrakcyjnych gadżetów promocyjnych Miasta Jasła, wydawnictw i wyjątkowych rekwizytów piłkarskich. Najdrożej „poszły”: piłka z własnoręcznymi podpisami m.in.: Zbigniewa Bońka, Dariusza Michalczewskiego, Tomasza Iwana, Dariusza Dziekanowskiego i Wojciecha Gąssowskiego przekazana przez Roberta Hapa, koszulka z autografami „Orłów Górskiego” przekazana przez burmistrza Jasła Ryszarda Pabiana oraz koszulka „Czarnych” Jasło, na której drużyna obiecała podpisać się po awansie. Cały dochód z aukcji trafił do puszek PCK, do których wolontariuszki zbierały też wolne datki wśród publiczności. Łącznie uzbierano 4 015,83 zł.

Głównymi organizatorami akcji „Gramy dla Adriana” byli: grupa jasielskich radnych miejskich (Urszula Czyżowicz, Robert Hap, Krzysztof Pec, Michał Sołtys) oraz burmistrz Miasta Jasła. Wsparli ich w tym: JKS Czarni Jasło, OKS Sobniów Jasło i Jasielski Dom Kultury, a wśród publiczności byli m.in.: poseł na Sejm RP Bogdan Rzońca, samorządowcy, dyrektorzy jasielskich szkół i instytucji.

Ewa Wawro

***

Wyniki trójmeczu: Urząd Miasta w Jaśle – Oldboje JKS Czarni Jasło: 0-1; Oldboje OKS Sobniów Jasło – UM: 3-1; Oldboje JKS Czarni – Oldboje OKS Sobniów Jasło: 1-0.

Składy drużyn

Urząd Miasta w Jaśle: Paweł Zawada, Mateusz Kmiotek, Łukasz Nigborowicz, Łukasz Pulnar, Paweł Rzońca, Krzysztof Buba syn Lucjana, Łukasz Kalityński, Mateusz Lechwar, Józef Rydarowicz, Robert Hap, Michał Sołtys, Mirosław Słowik, Łukasz Nawracaj, Dariusz Szerląg, Grzegorz Stanek, Jerzy Żygłowicz, Elwira Musiałowicz – Czech, Ryszard Pabian; trenerzy: Grzegorz Stanek, Jerzy Żygłowicz.

Oldboje OKS Sobniów Jasło: Grzegorz Wanat, Tomasz Stanek, Łukasz Rydarowicz, Paweł Rączka, Krzysztof Warian, Krzysztof Buba syn Józefa, Krzysztof Machowicz, Tomasz Antas, Robert Berek, Czesław Jakubowski, Zdzisław Farbaniec, Paweł Zychowicz, Krzysztof Kielar, Andrzej Hendzel, Zdzisław Sychta, Krzysztof Pec, Andrzej Walczyk, Stanisław Sypień, Daniel Bartuś; trener: Łukasz Rydarowicz, menager: Tomasz Stanek.

Oldboje JKS Czarnio Jasło: Wojciech Dubiel, Marek Szajna, Andrzej Czajka, Ryszard Skuba, Wiesław Wszołek, Dariusz Janusz, Marcin Łukaczyński, Andrzej Zabawa, Tomasz Gogosz, Paweł Kasprzyk, Robert Mastaj, Andrzej Semla, Marek Dyląg, Tomasz Dobrowolski, Paweł Gogosz, Janusz Pruchnik; trener: Jerzy Schindler, menager: Jerzy Węgrzyn.

Sędziowali: Arkadiusz Mocek, Kacper Kardaś, Bartosz Bąk.

Komentował Marek Machowski.

Zapraszamy do obejrzenia obszernej fotorelacji z imprezy: Zagrali dla Adriana!