piątek, 12 sierpnia, 2022

Zbiórka wciąż trwa!

0
Zbiórka wciąż trwa!
Udostępnij:

Prawie 8,4 tys. zł zebrano dotychczas podczas drugiego Antoniańskiego Daru Serca, akcji charytatywnej na rzecz jasielskiego szpitala, która jest kontynuacją zainicjowanego kilkanaście lat temu Noworocznego Daru. Zbiórka wciąż trwa, a wszystkie pieniądze zostaną przeznaczone na zakup defibrylatora.

Antoniański Dar Serca, towarzyszący uroczystościom odpustowym ku czci św. Antoniego patrona Jasła zorganizowali jasielscy ojcowie franciszkanie we współpracy z Jasielskim Domem Kultury i Urzędem Miasta Jasła, a włączyły się weń – podobnie jak w poprzednich latach – miejscowe placówki oświatowe. Szkoły i przedszkola przygotowały programy artystyczne nawiązujące do cytatu ze św. Jana Pawła II, który jest hasłem przewodnim tegorocznej akcji: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”. Pierwsze występy odbyły się po 20 maja br., ostatnie można będzie obejrzeć w dniu finału (12 czerwca br.) na scenie przy kościele oo. Franciszkanów. Prezentacjom towarzyszy zbiórka wolnych datków na Antoniański Dar Serca.

W niedzielę, 8 czerwca, odbyła się kwesta uliczna. Pieniądze do puszek zbierało 42 wolontariuszy z siedmiu szkół (Zespół Szkół nr 3 – „chemik”, Zespół Szkół Miejskich nr 3 – Gimnazjum nr 2, Szkołą Podstawowa nr 4, Gimnazjum nr 1, Zespół Szkół Usługowych i Spożywczych, ZSM nr 2 i SP nr 7). Dzień ten zakończył koncert w jasielskim sanktuarium św. Antoniego, który jednocześnie zainaugurował uroczystości odpustowe ku czci Patrona Jasła. Wystąpił w nim chór „Soli Deo” I LO pod dyrekcją Moniki Twarduś.

W poniedziałek, 9 czerwca odbyła się prezentacja spektaklu „Bajka o przyjaźni” w Bajkowym Prywatnym Przedszkolu, we wtorek, 10 czerwca, na scenie JDK wystąpią uczniowie ZSM nr 2, SP nr 2, ZST im. Bohaterów Września oraz ZS nr 2. Kolejne szkolne prezentacje – w środę i czwartek (11 i 12 czerwca) – odbędą się przy kościele oo. Franciszkanów. Wystąpi młodzież z: Gimnazjum nr 1, ZS nr 4, ZSB (w środę, 11 bm.); SP nr 7 i SP nr 4 (w czwartek, 12 bm.).

Koncert finałowy rozpocznie się o godz. 18 (po religijnym spotkaniu z najmłodszymi i mszy św. z uczczeniem relikwii św. Antoniego) występem zespołu „Jeruzalem” z Brzysk. Symboliczne przekazanie czeku z uzbieraną sumą dyrektorowi Szpitala Specjalistycznego w Jaśle zaplanowano na godz. 18.40, a występ gwiazdy wieczoru, którą będzie wrocławski zespół 40+30/70 (czyli 40 synów i 30 wnuków jeżdżących na 70 oślętach) na godz. 19.

13 czerwca, odbędą się główne uroczystości ku czci patrona Jasła u Boga św. Antoniego. Od godz. 14 do godz. 16 przy kościele oo. Franciszkanów zorganizowany zostanie konkurs piosenki religijnej „Radosny chrześcijanin”, a o godz. 17. rozpocznie się msza św. z procesją na Skwer św. Antoniego pod przewodnictwem biskupa diecezji rzeszowskiej Jana Wątroby.

Uroczystościom odpustowym ku czci patrona Jasła św. Antoniego oprócz akcji charytatywnej Antoniański Dar Serca towarzyszą: Jarmark Antoniański na placu kościelnym Sanktuarium św. Antoniego (12 – 13 bm.) oraz na rynku (13 – 14 bm.).

JDK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj