wtorek, 18 czerwca, 2024

„Zdrowo na sportowo”- relacja z obchodów Dnia Dziecka

0
„Zdrowo na sportowo”- relacja z obchodów Dnia Dziecka
Udostępnij:

1 czerwca 2016 r. (środa) miało miejsce bardzo ważne święto – Dzień Dziecka. Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle oraz Urząd Miasta Jasła z tej okazji zorganizowali na terenie Ogródka Jordanowskiego piknik rodzinny „Zdrowo na sportowo”. Dzieci wraz z rodzicami mogli wówczas wziąć udział w licznych atrakcjach i konkursach, które przygotowane zostały z myślą o aktywnych formach spędzania wolnego czasu przez całe rodziny.
Wszyscy, którzy odwiedzili 1 czerwca Ogródek Jordanowski mogli skorzystać z dmuchanego placu zabaw dla dzieci, uczesać piękne fryzury oraz pomalować swoje twarze. Rysownik Szymon Teluk także miał swoje stanowisko, gdzie malował chętnym karykatury. Podczas Dnia Dziecka była z nami również Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Pigonia w Krośnie, której reprezentanci prezentowali maszyny do mierzenia wydolności organizmu, przygotowywali napary z ziół, a także służyli cenną informacją na temat wykorzystania ziołolecznictwa w polepszeniu naszego stanu zdrowia.

Imprezę rozpoczęliśmy puszczeniem baloników do nieba. Akcja ta została zorganizowana w ramach Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki. Następnie można było podziwiać występy wokalne, taneczne oraz gimnastyczne uczestników zajęć Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle. Po zakończeniu prezentacji rozpoczęły się rodzinne konkurencje sportowe, w których do wygrania było wiele cennych nagród.

Odwiedziły nas także w tym dniu instruktorki z Lady Gym Siłownia/ Fitness – siłowni tylko dla kobiet, które zachęcały do ćwiczeń na rowerach stacjonarnych (spinning) oraz do aktywności z wykorzystaniem piłek (body ball). Plenerowe zajęcia sportowe poprowadziły pani Aneta Jokiel oraz Sylwia Kilar.

Podczas trwania całej imprezy można było spędzić aktywnie czas w Akademii Rowerowej, gdzie instruktorzy uczyli bezpiecznego poruszania się na rowerze, a także nagradzali uczestników certyfikatami oraz nagrodami. Równolegle do innych wydarzeń odbywał się turniej tenisa stołowego, w trakcie którego walczono o cenne upominki. Chętni mogli również spróbować gry w tenisa ziemnego.

Dla dzieci zorganizowano również konkurs „Malowanie kredą na asfalcie”, podczas którego rysowano rower marzeń. Każdy uczestnik konkursu otrzymał upominek za wykonanie swojej pracy plastycznej.

Najmłodsi bawili się także z grupą animatorów Wertini Show, która zabrała dzieci w Bajową Podróż Dookoła Świata. W ramach tej atrakcji można było uczestniczyć w zabawach razem z Myszką Miki. Były tańce, śpiewy, bańki mydlane oraz nagrody dla dzieci.

Na Ogródku Jordanowskim zaprezentowali się również judocy z UKS MOSiR Jasło, którzy pokazywali różne chwyty, a także wprowadzili wszystkich ochotników w zasady tego sportu.

Następnie odbył się pokaz akrobacji rowerowych w wykonaniu Jonasza Pakulskiego. Pan Jonasz, od kilku lat uprawia ten ryzykowny sport skacząc np. nad kraterem wygasłego wulkanu lub pomiędzy dwoma płytami tektonicznymi na Islandii. Prezentacja jego umiejętności mroziła niektórym krew w żyłach, jednak znaleźli się ochotniczki i ochotnicy, którzy pomagali Panu Jonaszowi w bardzo widowiskowych sztuczkach rowerowych. Za odwagę każdy z nich został nagrodzony upominkiem.

Obchody Dnia Dziecka 2016 zakończone zostały koncertem Arka Kłusowskiego, finalisty The Voice of Poland. Był to kameralny występ, podczas którego Arek zaśpiewał covery znanych przebojów, ale także własne utwory. Arek Kłusowski ma na swoim koncie liczne sukcesy muzyczne, min. występ w finale The Voice of Poland, występy gościnne na płytach takich muzyków, jak Kazik czy Maria Sadowska. Wieczorny koncert Arka na Ogródku Jordanowskim stanowił przyjemne uwieńczenie Dnia Dziecka, pełnego atrakcji i wielu emocji.

Impreza odbyła się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Jasła oraz Starosty Jasielskiego.

Współorganizatorem Dnia Dziecka 2016 r. był Urząd Miasta Jasła w ramach kampanii Postaw na Rodzinę.

Piknik rodzinny został dofinansowany w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

Partner Główny Dnia Dziecka – LOTOS

Partnerami wydarzenia byli: Starostwo Powiatowe w Jaśle, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Pigonia w Krośnie, Jasielskie Stowarzyszenie Consenus, Lady Gym – Siłownia/Fitness tylko dla kobiet, Komenda Powiatowa Policji w Jaśle, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, Zespół Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle, UKS MOSiR oraz Powiatowe Młodzieżowe Centrum Wolontariatu MOC WOLONTARIATU.

Sponsorzy: POLWAX S.A., Petrosoft.pl, AP-Media s.c., Habys Sp. z o.o., Restauracja & Kawiarnia Parkowa.

Patronat medialny m.in. portal TwojeJaslo.pl

MDK w Jaśle

{gallery}galerie/16_rok/DD_MDK{/gallery}