piątek, 19 sierpnia, 2022

PiS pyta o umorzenia dla Gamratu

0
PiS pyta o umorzenia dla Gamratu
Udostępnij:

Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości Rady Powiatu w Jaśle przesłał do wiadomości do naszej redakcji swoje stanowisko w spawie umorzenia przez burmistrza Jasła części podatku od nieruchomości firmie Gamrat S.A. w Jaśle. Poniżej treść pisma adresowanego do Andrzeja Czerneckiego.

Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości Rady Powiatu w Jaśle jest zaniepokojony faktem udzielenia ulgi w spłacie zobowiązań podatkowych przez firmę „GAMRAT” S.A. w Jaśle. W ostatnich dniach pojawiła się informacja o toczącym się procesie karnym przed sądem we Wrocławiu w którym jednym z oskarżonych jest Pan Krzysztof Moska obecny prezes „Gamratu”. Pan Krzysztof Moska oskarżony jest o dostawę tzw, pustych faktur i wręczanie łapówek.
W kontekście wyżej wymienionych faktów zasadnym wydaje się podanie przez Pana Burmistrza pełnych wyjaśnień a mianowicie:
1.W jakiej kwocie została udzielona ulga -umorzenie podatku od nieruchomości dla firmy „Gamrat”S.A. w Jaśle w 2012 roku ?
2.Czy w poprzednich latach były stosowane takie ulgi dla „Gamratu”?
3.Czy inne podmioty gospodarcze prowadzące działalność w Jaśle uzyskały i w jakiej wysokości ulgi podatkowe w 2012 roku ?
4.Jaki ważny interes „Gamratu” lub ważny interes publiczny były podstawą tego umorzenia?
Prosimy o rzetelne wyjaśnienie przedstawionych zagadnień, ponieważ wielu mieszkańców powiatu zwraca się do nas w tej sprawie i są zaniepokojeni przyszłością „Gamratu”. Jesteśmy przekonani, że kondycja finansowa „Gamratu jest dobra i nie była podstawą do umorzenia podatku.

Szanowny Panie Burmistrzu czy nie uważa Pan, że w związku z zaistniałymi faktami zasadne byłoby wystąpienie o zbadanie całego procesu prywatyzacji „Gamratu” przez odpowiednie instytucje oraz służby i ustalenie jakie korzyści uzyskał Skarb Państwa oraz mieszkańcy powiatu i miasta Jasła.

Z poważaniem
Adam Pawluś
Przewodniczący Klubu PiS

Redakcja portalu Twoje Jasło nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w dziale „Z prawa i z lewa”. Poszczególne wypowiedzi są prywatnymi opiniami osób podpisanych pod tekstami.  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj