poniedziałek, 6 lutego, 2023

Pociąg do Rzeszowa? Już od 2014!

0
Pociąg do Rzeszowa? Już od 2014!
Udostępnij:

Pod koniec ubiegłego roku, chcąc sprawdzić obecny stan wykorzystywania środków UE, złożyłem interpelację w sprawie niewykorzystanych środków z UE w transporcie kolejowym.

W odpowiedzi z Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej ministerstwo przyznaję, że obecny stan kontraktacji oraz certyfikacji środków jest niezadowalający. Na dzień dzisiejszy ministerstwo wykorzystało tylko nieco ponad 50% funduszy. Tak więc blisko połowa środków z UE na lata 2007-2013 na transport kolejowy nie została wykorzystana.

Cieszę się jednak, że będąc wicemarszałkiem województwa podkarpackiego udało mi się doprowadzić do pozyskania środków z Regionalnego Programu Operacyjnego na linię nr 106 Rzeszów- Jasło w kwocie 151.331.525,34 zł brutto. Linia będzie uruchomiona do końca 2013 r. Docelowo podróż z Jasła do Rzeszowa ma trwać 70-75 minut, co stanowić będzie alternatywę dla transportu drogowego, zarówno jeśli chodzi o czas podróży, jak i o cenę biletu, który obecnie kosztuje 10 zł normalny, 4,90 studencki.

W Rzeszowie studiuje coraz więcej młodzieży z Jasła, są też osoby, które dojeżdżają tam do pracy, modernizacja tej linii na pewno w znacznej mierze udogodni im dostanie się do uczelni oraz miejsc pracy.

Bogdan Rzońca, poseł RP

Redakcja portalu Twoje Jasło nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w dziale „Z prawa i z lewa”. Poszczególne wypowiedzi są prywatnymi opiniami osób podpisanych pod tekstami. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj