sobota, 22 czerwca, 2024

Pomimo wielu uwag i stwierdzonych nieprawidłowości Strategia Rozwoju Powiatu na lata 2023-2025 została przyjęta 12 głosami Radnych PIS

0
Pomimo wielu uwag i stwierdzonych nieprawidłowości Strategia Rozwoju Powiatu na lata 2023-2025 została przyjęta 12 głosami Radnych PIS
Udostępnij:

W dniu 23.05.24 r. odbyła się II Sesja VII Kadencji Rady Powiatu w Jaśle. W pierwszej części sesji ustalono skład osobowy i przedmiot działania stałych komisji Rady Powiatu w Jaśle. Moja osoba, zgodnie z moją deklaracją, znalazła się w składzie Komisji Finansowo-Budżetowej, Komisji Skarg Wniosków i Petycji, oraz Komisji Bezpieczeństwa i Porządku.

W drugiej części sesji na wniosek Zarządu Powiatu, Rada Powiatu zajęła się m.in.: przyjęciem Strategii Rozwoju Powiatu Jasielskiego na lata 2023-2030, który okazał się tematem bardzo kontrowersyjnym.

W telegraficznym skrócie:

– mamy maj 2024 r. – strategia dotyczy lat 2023-2030,

– radni otrzymali projekt strategii w ostatniej chwili, ostatnie poprawki zostały naniesione chwile przed sesją bez ich omówienia ( dokument liczy 160stron)

– zawarte w strategii dane są nieaktualne i abstrakcyjne – rekomendacja niektórych działań powstała w oparciu o dane z 2012 r. ( to ponad 10 lat temu ),

– analiza SWOT uwarunkowań ogólnych, wypracowana na podstawie diagnozy społeczno-gospodarczej w Powiecie Jasielskim, oraz konsultacji społecznych jednoznacznie wskazuje że najsilniejszą stroną Naszego Powiatu jest cytuje; „Położeniew bliskiej odległości od większych ośrodków miejskich ( Krosno )”.

Zachęcam Państwa do obejrzenia sesji i wysłuchania dyskusji na temat tego punktu (merytoryczna część rozpoczyna się od 1:52:40).

Pomimo wielu uwag i stwierdzonych nieprawidłowości uchwała została przyjęta 12 głosami Radnych PIS (kolor zielony).

https://powiat-jaslo.sesja.pl/…/1ba2593e-4885-457e-9b69…

Szanowni Państwo, przedstawiony powyżej wniosek z analizy SWOT jest potwierdzeniem jak ważna jest Współpraca Powiatu Jasielskiego z Krosnem, jak ważne jest należyte skomunikowanie Gmin z Powiatu Jasielskiego z Krosnem – w tym Gminy Tarnowiec.  

Jest to kolejny impuls który motywuje do działań mających na celu likwidacje istniejących wykluczeń komunikacyjnych.

Michał Dłuski
Radny RPJ