środa, 8 lutego, 2023

Zawartość człowieka w człowieku? Czy człowieka w radnym?

8
Zawartość człowieka w człowieku? Czy człowieka w radnym?
Bożena Macek Lubaś, radna Rady Powiatu w Jaśle
Udostępnij:

Jestem mocno zniesmaczona faktem, że wczorajsza, nadzwyczajna sesja Rady Powiatu została zwołana w celu udowodnienia naszej koleżance radnej Dorocie Woźniak, że jej centrum życiowe i społeczne nie jest w powiecie jasielskim, a gdzieś indziej i wygaszenia jej mandatu radnej. W dobie pandemii pan radny Józef Rosół pozwolił sobie na ciąganie po sądach lekarza, który od ćwierćwiecza leczy mieszkańców powiatu jasielskiego: Krempna, Skołyszyn i Jasło – czyż nie są to miejscowości jasielszczyzny ?

Pani Dorota jest lekarzem nie tylko w gabinecie lekarskim. Ja osobiście  zawdzięczam jej to, że po jednej z sesji RP zdiagnozowała u mnie boreliozę, przepisała skuteczny antybiotyk i pomogło. Nie tylko ja mam powody do wdzięczności. Inni radni, jak na przykład pan Ryszard Papciak, który dzięki szybkiej reakcji doktor Doroty, wyszedł z poważniejszej niż ja opresji.

Radna Dorota Woźniak związana jest mocno z powiatem jasielskim, czemu wielokrotnie dała wyraz swoją aktywnością na sesjach RP, merytorycznym przygotowaniem, jak ostatnio w przypadku planów budowy strzelnicy w Cieklinie, czy lądowiska dla helikopterów przy szpitalu i wiele innych.

Apelowałam o chwilę refleksji, zwrócenie uwagi na fakt, że społeczeństwo Gminy Skołyszyn po raz kolejny wybrało panią Dorotę Woźniak na swojego przedstawiciela do Rady Powiatu. O czym to świadczy? Jest to najlepszy dowód na to, że pani Dorota właśnie tam zapuściła korzenie i wrosła w to środowisko.

Podczas sesji apelowałam do radnych PiS o to, by zastanowili się, czy mieszkańcy Gminy Skołyszyn wybaczą Radzie odwołanie ich radnej? A czy radny Józef Rosół wziął pod uwagę taką sytuację, że radna Dorota Woźniak uwierzy w to, że jej centrum życiowe powinno być w powiecie krośnieńskim i zrezygnuje z pracy w powiecie jasielskim, zatrudni się w powiecie krośnieńskim, będzie odprowadzać podatki do Urzędu Skarbowego w Krośnie, a co najboleśniejsze mieszkańcy Gminy Skołyszyn i Jasła stracą swojego zaufanego lekarza z długoletnim doświadczeniem.

Zwracając się do radnego Józefa Rosoła odniosłam się do słów bohaterów Barei w komedii „Poszukiwany, poszukiwana”, którzy mówili, że badają „jaka jest zawartość cukru w cukrze”. Panie Radny Rosół, stawiam pytanie, jaka powinna być zawartość człowieka w człowieku, żeby można było odnieść do niego słowa Gorkiego z dramatu „Na dnie”: „Człowiek to brzmi dumnie”.

Zwróciłam się do Radnych PiS o chwilę refleksji przed głosowaniem, ale jak widać nie było ich na to stać.

Zachęcam do obejrzenia nagrania z wczorajszej sesji RPJ tutaj:

NAGRANIE Z XXXIII SESJI RADY POWIATU W JAŚLE VI KADENCJI z dnia 06.11.2020

Bożena Macek Lubaś
Radna Rady Powiatu w Jaśle

Artykuły powiązane:

Dlaczego radna Dorota Woźniak jest dla PiS tak niewygodna?

8 KOMENTARZE

  1. Halo halo co to ma być. Takich ludzi jak doktor Dorota się nie niszczy. Nie Pan że swoją k…. ja wybierał. A tak poza tym myślę że wkrótce będzie Pan musiał odpowiedzieć na pytanie skąd miał Pan informacje utajnione.. Jesteście jak to teraz krzyczy ulica w…………!!!! BRZYDKO ale tylko to się ciśnie na usta.

  2. Dzień dobry. Przeczytałem tekst i nagrania z Sesji Rady Powiatu. Jako były mieszkaniec Gminy Jasło śmiem twierdzić, że ta sprawa nie jest szyta grubymi nićmi, te byłyby zbyt słabe, tylko co najmniej sznurem do snopowiązałki. Pozdrawiam Radnych Powiatu Jasielskiego. Piotr Lubaś.

  3. Panią Dorotę zapraszamy do Stalowe Woli. Tutaj mamy odwieczny problem podatkowy. Wielu mieszkańców w ostatnich latach przeniosła się do „sypialni” Stalowe Woli Pysznicy i do tej gminy odprowadza podatki za pracę wykonywaną w mieście Stalowa Wola. Z przyjemnocią Panią Dorotę zameldujemy w Stalowe Woli. Nie będziemy mieli też nic przeciwko, jeśli swoje usługi nadal będzie wykonywała na terenie Gminy Jasło. Jak dla nas mieszkać może nawet w Kołobrzegu.

  4. Pan Rosół powinien się uczyć od Naszego Lucka (Nadberężnego, Prezydenta „Stalówki” przez duże P.). Na co dzień na wiecach i w telewizji wychwalany przez Jarosława, a na co dzień robi swoje dla miasta. Dlatego większość na niego głosuje. Jeździ na hulajnodze (trochę pod publikę), jego dzieci bawią się z moimi i innych mieszkańców na placach zabaw, nawet lata po TESCO i to w maseczce. Mimo wszystko dba o Stalową. Dlatego większość jest za nim. I nikomu nie przeszkadza, że wywodzi się z PiS. Po prostu jest człowiekiem… takim jak inni…

  5. Nie do pomyślenia jest, że tak można niszczyć naszą inteligencję w imię „partyjniactwa”. „Tumoków” weście sobie do wsparcia to skończymy tak jak w 1772 r.

  6. Nikt za bardzo nie chce się odnieść do tematu na tej stronie… a szkoda. Na (jaslo4you), jest mnóstwo komentarzy, jednak przyznam, że po przeczytaniu kilku odpuściłem… nie dorastam do tego poziomu. A tutaj widzę, że co niektórzy zachowują się jak Kard. Dziwisz (Don Stanislao)… czyli jak struś… Nie ma chętnych, aby odnieś się do tematu. Przynajmniej z tych, co podjęli „wyrok”… No ale może to nie jest ich poziom…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj