sobota, 18 maja, 2024

4. ANTONIAŃSKI DAR SERCA

0
Udostępnij:

Już w najbliższą niedzielę, 12 czerwca odbędzie się finał akcji charytatywnej Antoniański Dar Serca. Towarzyszyć jej będą: kwesta uliczna i prezentacje artystyczne dzieci i młodzieży z jasielskich szkół i przedszkoli. Tegoroczną akcję zakończy koncert w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie. Organizatorami wydarzenia są Jasielski Dom Kultury oraz jasielscy franciszkanie. 

Antoniański Dar Serca jest kontynuacją Noworocznego Daru, który organizowany był przez kilkanaście lat początkiem stycznia. Zmiana formuły i terminu zostały dostosowane do potrzeb lokalnego środowiska. ADS towarzyszyć będzie zbiórka uliczna oraz występy dzieci i młodzieży z jasielskich szkół i przedszkoli. Część prezentacji odbędzie się w Jasielskim Domu Kultury, pozostałe – na terenie placówek oświatowych, uczestniczących w tegorocznej akcji ADS.

Punktem kulminacyjnym akcji charytatywnej będzie uliczna zbiórka pieniędzy na rzecz Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, a na rynku odbędzie się finał konkursu piosenki religijnej „Radosny chrześcijanin”.

Niedzielne popołudnie upłynie pod znakiem tańców i śpiewów w wykonaniu dzieci i młodzieży z jasielskich szkół, przedszkoli oraz MDK.

4. Antoniański Dar Serca zakończy koncert Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego, zorganizowany również dla uczczenia 20. rocznicy ustanowienia św. Antoniego patronem Miasta Jasła. W programie wokalno-instrumentalnym usłyszymy najpiękniejsze pieśni sakralne i modlitewne arie operowe.

JDK