niedziela, 14 kwietnia, 2024

Spotkanie autorskie z Margarett Borroughdame

0
Udostępnij:

Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle serdecznie zaprasza dzieci na wyjątkowe spotkanie z autorką książek dla dzieci Margarett Borroughdame, która nie tylko opowie najmłodszym o swoich utworach, ale też zabierze je do świata wyobraźni.

Margarett Borroughdame pisze dla dzieci lekko, zabawnie i z uczuciem o małych wielkich rzeczach. Z jej utworów dzieci dowiadują się, że życie to wspaniała droga, którą wyznaczamy sami. W każdym dziecku widzi bacznego obserwatora świata i radosnego odkrywcę rzeczy małych i jeszcze mniejszych, wielkich i jeszcze większych. Lubi słowa „proste, naturalne, bezpośrednie”.

Książki Margarett Borroughdame są napisane i wydane z myślą o dzieciach: teksty w nich zawartepokazują jak z optymizmem patrzeć na świat czy zmieniające się pory roku, jak odkrywać wielkość iradość w rzeczach małych, jak pokonywać niespodziewane problemy oraz własne kompleksy, pokazują „drugie dno” zjawisk, postaw czy sytuacji i skłaniają do refleksji. Kolorowe ilustracje mogą być inspiracją do własnej twórczości oraz dostarczyć wielu pozytywnych bodźców nawet dla najmłodszych dzieci. Mają one wartość nie tylko poznawczą i edukacyjną, ale również właściwości teraeutyczne.

Na spotkanie zapraszamy 1 marca 2018 r., o godz. 16.30 do Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle.

Wstęp wolny

MDK w Jaśle