czwartek, 23 marca, 2023

Biblioteka. Oczywiście! XIV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w MBP w Jaśle

0
Udostępnij:

O tym, że Biblioteka to wspaniałe miejsce do szukania inspiracji i spędzenia wolnego czasu wiedzą doskonale nie tylko miłośnicy książek i czytania, ale również pasjonaci nowych technologii, sztuki czy kina. Po raz kolejny jaślanie będą się mogli o tym przekonać w dniach 8-15 maja br. podczas XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle, któremu w tym roku przyświeca hasło: Biblioteka. Oczywiście!

Biblioteka Główna oraz Filie biblioteczne zapraszają czytelników w każdym wieku do udziału w ciekawych spotkaniach, kreatywnych warsztatach, imprezach i zabawach wokół książki i nie tylko.

Najmłodsi wezmą udział w książkowych i kwiatowych lekcjach bibliotecznych oraz warsztatach. Wyruszą na Wielkie poszukiwania z autorką książek dla dzieci Joanną Preisner i spotkają się w Wierszolandii z poetką regionalną Haliną Urban. Z pomocą tabletów dzieci zgłębią tajemnice filozofii, podczas warsztatów komputerowych przekonają się jak zostać Mistrzami Kodowania, a w trakcie rodzinnego popołudnia wraz z rodzicami i dziadkami spróbują tchnąć nowe życie w stare książki.

Zarówno młodszych, jak i starszych czytelników zaprosimy do ciekawych rozmów wokół książek na spotkaniach Dyskusyjnych Klubów Książki, natomiast spotkanie Klubu Powiększania Wyobraźni będzie okazją do poznania twórczości jasielskiego artysty Piotra Hudymy. Nie zabraknie również aktywności dla seniorów, dla których przygotowaliśmy warsztaty komputerowe.

Wszystkich, którzy odwiedzą nas podczas Tygodnia Bibliotek zachęcamy dodatkowo do udziału w Kiermaszu używanej książki, akcji Kwitnące książki i foto-akcji Biblioteka. Oczywiście!

Harmonogram Tygodnia Bibliotek dostępny na nasze stronie internetowej

Zapraszamy!
MBP w Jaśle

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj