wtorek, 16 kwietnia, 2024

Dryfowanie po bałaganie w JDK

0
Dryfowanie po bałaganie w JDK
Udostępnij:

Jasielski Dom Kultury, zaprasza na wystawę podyplomową prac Olgi Wardęgi, jaślanki, absolwentki Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pieknych w Gdańsku. Wernisaż wystawy zatytułowanej „Dryfowanie po bałaganie”, odbędzie się w czwartek, 7 lipca br, o godzinie 18.00 w Sali Offowej JDK.

„Dryfowanie po bałaganie” to cykl obrazów olejnych na płótnach, o wymiarach od 24x18cm do 150x200cm, zrealizowany pod opieką artystyczną prof. ASP dr hab. Marcina Zawickiego. Obrazy są próbą uchwycenia podróży, refleksją nad tym, co zostaje ze wspomnień, wymywanych codziennie nową warstwą wrażeń i doświadczeń. Obrazy są abstrakcyjne, choć czasem można dostrzec pareidoliczne, figuratywne przedstawienia. Sugerują krajobrazy widzianych miejsc, próbując oddać klimat zachowanych w pamięci, przetartych przez upływ czasu wspomnień. Artystka wykorzystuje stylistykę ,,odrapanej ściany”, niedopowiedzeń, przetarć i pęknięć, co ma podkreślić nietrwałość pamięci, zanikanie, efemeryczność wspomnień, jak i bałagan, jaki powstaje w głowie od natłoku kolekcjonowanych wrażeń. Wystawę będzie można zwiedzac do 10 sierpnia br.

***

Olga Wardęga, urodzona w 1998 roku, jest absolwentką Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Maluje, tworzy instalacje wizualno-dźwiękowe, podróżuje w życiu i sztuce. Uczestniczka międzynarodowych rezydencji artystycznych. Występuje jako VJ Olguitah na różnorodnych wydarzeniach muzycznych, wyświetlając w rytm muzyki swoje ruchome obrazy. Stara się zainspirować widza do innego doświadczania własnego otoczenia i wspólnego tworzenia. Swoje prace prezentowała na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce, Portugalii, Hiszpanii, Włoszech, Szwajcarii i Francji.

Projekt zrealizowany w ramach Stypendium Artystycznego Miasta Jasła

JDK