poniedziałek, 4 marca, 2024

Ekstremalna Droga Krzyżowa 2017

0
Udostępnij:

Już po raz drugi, z klasztoru jasielskich Franciszkanów w Jaśle wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa, ogólnopolska inicjatywa przeżywania męki i śmierci Jezusa w sposób ekstremalny.

7 kwietnia 2017 wieczorną Mszą świętą w Sanktuarium św. Antoniego pątnicy rozpoczną nabożeństwo drogi krzyżowej na dwóch trasach św. Franciszka Jasło – Liwocz – Jasło – 41 km i św. Antoniego Jasło – Dukla – 43 km.

W ubiegłym roku w jasielskiej EDK wzięło udział 275 osób.

Zapisy odbywają się elektronicznie na stronie głównej EDK www.edk.org.pl . Wybierając Rejon Jasło dokonujesz zapisu na wybraną trasę. Zapisy są tylko w celu posiadania wiedzy jaką ilość przygotować pakietów, które zawierają: opis trasy, opaskę odblaskową, tekst stacji Drogi Krzyżowej opaska silikonowa, koszt pakietu około 10zł.

Spotkanie organizacyjne 27. marca godzina 19:00 w kaplicy św. Maksymiliana w kościele Franciszkanów w Jaśle.

Limit uczestników na obie trasy 400 osób. Może ulec zmianie w zależności od frekwencji i zainteresowanych.

Szczegóły tego ekstremalnego wydarzenia na plakacie.

Jasielscy Franciszkanie nie są organizatorami EDK, są jedynie koordynatorami idei. Z racji na spore ryzyko i ekstremalny charakter EDK każdy uczestnik bierze udział w tym nabożeństwie na własne ryzyko i odpowiedzialność. Dzieci i osoby niepełnoletnie biorące wychodzące na trasy Koordynatorzy EDK dołożą wszelkich starań by przeżycie tego nabożeństwa było bezpieczne, stąd prośby o modlitewną opiekę nad uczestnikami EDK i pomoc służb, które zostaną poinformowane o wydarzeniu.

Zapisy na oficjalnej stronie EDK: http://www.edk.org.pl/

Więcej informacji na: https://www.facebook.com/JASLO.EDK/

oraz: http://franciszkaniejaslo.pl/

Lider EDK
o. Łukasz Pazgan, Franciszkanin