niedziela, 19 maja, 2024

Jakub Żulczyk w jasielskiej bibliotece

0
Udostępnij:

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle  zaprasza na spotkanie z Jakubem Żulczykiem, pisarzem, dziennikarzem, scenarzystą, współautorem scenariusza serialu kryminalnego „Belfer”.

Szlify dziennikarskie zdobywał m. in. w takich czasopismach jak: „Lampa”, „Tygodnik Powszechny”, „Elle”. Zadebiutował powieścią „Zrób mi jakąś krzywdę…” (2006), potem  pojawiły się m. in. „Radio Armageddon” (2008), „Ślepnąc od świateł” (2014), „Wzgórze Psów” (2017).

Niezwykle ciekawą propozycją pisarza jest powieść „Instytut” (2010). W 2014 r. jury doceniło jego „Ślepnąc od świateł”, za którą otrzymał nominację do „Paszportu Polityki”.

To proza prowokacyjna, przekorna i napisana drapieżnie, jest pewnego rodzaju moralitetem, w którym kryją się lęki ludzi. (…) Żulczyk tworzy rzeczywistość jak z mrocznego snu, gdzie nie ma gotowych rozwiązań problemów, a przemoc warunkuje większość działań – czytamy w recenzji Jarosława Czechowicza („Krytycznym okiem”).

Spotkanie poprowadzi Barbara Sokołowska, doktor nauk humanistycznych, krytyk literacki,  autorka monografii „Kresy w twórczości Juliana Wołoszynowskiego”.

 Spotkanie odbędzie się 24 kwietnia 2018 r. (wtorek) w Centrum Informacji Lokalnej MBP w Jaśle (ul. Kołłątaja 1), godz. 17.00.

MBP w Jaśle