sobota, 22 czerwca, 2024

Juniorzy kodują w Bibliotece!

0
Udostępnij:

Czy tworzenie gier, multimedialnych opowieści czy quizów jest trudne? Nie, jest dziecinne proste! W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle rusza cykl zajęć „Juniorzy kodują w Bibliotece” dla dzieci w wieku 5-8 lat. Pierwsze spotkanie odbędzie się 14 marca br. o godz. 16.00 w Czytelni Głównej, ul. Kościuszki 47.
W ramach cyklu, dzieci poznają Scratch Junior – przyjazny i intuicyjny język programowania i dowiedzą się jak tworzyć interaktywne opowieści i proste gry. Najmłodsi rozwiną umiejętności analityczne i myślenie kreatywne. Nauczą się również aktywnego i twórczego korzystania z nowych technologii.

Dodatkowo poznają możliwości iPadów Air, z których będą korzystać podczas zajęć.

Uwaga:  Ilość miejsc ograniczona. Zapisy przyjmujemy telefonicznie do 11 marca 2016 r.: 13 446 56 07.

Więcej informacji:

Agata Warywoda

tel. 13 446 56 07

Cykl zajęć „Juniorzy Kodują w Bibliotece” został zorganizowany w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego Mistrzowie Kodowania, który ma na celu upowszechnienie nauki programowania  w polskich szkołach. Program Mistrzowie Kodowania realizowany jest przez Samsung Electronics Polska, pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji oraz Ministerstwa Gospodarki.

MBP w Jaśle