poniedziałek, 15 lipca, 2024

Koncert finałowy Konkursu Kolęd i Pastorałek „Na nutę kantyczek”

0
Udostępnij:

Już w najbliższą sobotę, 9 stycznia br. o godz. 16.00 w Jasielskim Domu Kultury odbędzie się XXI koncert finałowy Konkursu Kolęd i Pastorałek „Na nutę kantyczek”. Na scenie JDK zaprezentuje się łącznie 16 wykonawców (zespoły i soliści z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych), zwycięzcy grudniowych eliminacji.
Do tej edycji konkursu zgłosiło się łącznie 100 solistów i 30 zespołów we wszystkich grupach wiekowych: przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły średnie. Jury oceniało występy w trzech kategoriach: zespoły wokalne, wokalno – instrumentalne oraz soliści. Podczas eliminacji, które odbyły się w połowie grudnia ubiegłego roku, komisja konkursowa zakwalifikowała do finału najciekawsze występy. Dokonując oceny, jury brało pod uwagę: autentyczność prezentacji i interpretacji, wykonanie tradycyjnych, polskich kolęd, umiejętności wokalne, muzykalność wykonawców, dobór repertuaru oraz ogólne wrażenie artystyczne.

***

Konkurs Kolęd i Pastorałek „Na nutę kantyczek” jest adresowany do dzieci i młodzieży z terenu województwa podkarpackiego oraz województw sąsiednich. Jego celem jest ożywienie tradycji rodzinnego kolędowania, śpiewu zespołowego, poznawanie znanych i zapomnianych polskich kolęd i pastorałek oraz prezentacja efektów pracy młodych wykonawców i ich nauczycieli.

Organizatorem Konkursu jest Jasielski Dom Kultury, natomiast Partnerem wydarzenia jasielska Sieć Sklepów MPM. Honorowy patronat sprawują: Burmistrz Miasta Jasła oraz ksiądz dziekan Dekanatu Jasło – Wschód.

JDK