czwartek, 2 lutego, 2023

Małe i duże podróże po literaturze – Skandynawia

0
Małe i duże podróże po literaturze – Skandynawia
Udostępnij:

Kto z nas nie czytał książek o pomysłowych Dzieciach z Bullerbyn czy sympatycznych trollach z Doliny Muminków. Już niebawem o znanych postaciach ze skandynawskiej literatury dowiedzą się więcej uczestnicy warsztatów w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.
Dzięki spotkaniu z bohaterami kanonu lektur szkolnych najmłodsi będą mieli okazję lepiej poznać kulturę i historię Skandynawii. Wspólnie z Muminkami odkryją świat przyrody otaczającej północną Europę, a wraz z Lisą z Bullerbyn poznają regionalną kuchnię. Zajęcia pozwolą dzieciom lepiej poznać skandynawski styl życia wyróżniający się dbałością o środowisko naturalne, bohaterów literatury oraz zwyczaje. Już w najbliższy poniedziałek 28 października br. w bibliotece odbędą się warsztaty:

Gotujemy z bohaterami książek i Muminki odkrywają świat przyrody

Warsztaty realizowane są w ramach projektu „Wariacje literackie”, który dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronat medialny nad projektem sprawują: Radio Via, Telewizja Obiektyw, TV Jasło oraz między innymi portal: twojejaslo.pl

MBP w Jaśle

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj