środa, 10 sierpnia, 2022

Piknik Sieciaki na wakacjach

0
Piknik Sieciaki na wakacjach
Udostępnij:

Chcesz bezpiecznie surfować w Internecie a przy tym dobrze się bawić? Weź udział w wakacyjnym pikniku z Sieciakami! Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na piknik edukacyjny „Sieciaki na wakacjach”, który odbędzie się 21 sierpnia 2013 r. o godz. 12.00.
Pokaz filmów animowanych w Sieciokinie, internetowy quiz Sieciomat Losujący czy zawody w rozwiązywaniu nietypowej krzyżówki, to niektóre atrakcje przygotowane w ramach wakacyjnego spotkania z Sieciakami.

Na wszystkich uczestników czeka wizyta w Sieciakowym Laboratorium, w którym skonstruujemy sympatycznego internetowego robota Necio, nauczymy się wyszukiwać informacje w Sieci i odkryjemy tajemnice netykiety. Nie zabraknie też wakacyjnej porcji zabawy i przygody – razem z Sieciakami wybierzemy się w misję o kryptonimie Bezpieczny Internet, postaramy się odszyfrować ukryte słowa związane z komputerem i Internetem oraz uwięzić wszystkie Sieciuchy.

Piknik Sieciaki na wakacjach jest częścią ogólnopolskiej kampanii społecznej Dziecko w Sieci realizowanej przez Fundację Dzieci Niczyje i Fundację Orange, której celem jest edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z Internetu. Realizowana co roku akcja uczy jak reagować na niebezpieczeństwa związane z Internetem oraz w jaki sposób ich unikać.

Zgłoszenia do udziału w pikniku przyjmujemy do dnia 19 sierpnia 2013 roku w Centrum Informacji Lokalnej, Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, ul. Kołłątaja 1.

Więcej informacji:

Agata Warywoda

tel. 13 446 26 02, wew. 36

nowemedia@mbp.jaslo.pl

MBP w Jaśle

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj