piątek, 12 lipca, 2024

Poezja i proza na drogach i bezdrożach – jubileuszowy festiwal literacki w jasielskiej Bibliotece

0
Poezja i proza na drogach i bezdrożach – jubileuszowy festiwal literacki w jasielskiej Bibliotece
Udostępnij:

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle z największą przyjemnością zaprasza wszystkich miłośników dobrej książki na XV Jasielski Festiwal Literacki i Regionalny. Wydarzenie, którego motywem przewodnim jest hasło „Poezja i proza na drogach i bezdrożach” odbędzie się w dniach 27 września – 10 października 2021.

Z okazji 15-lecia Festiwalu chcemy nawiązać do jego pierwotnej nazwy – Festiwal Poezji i Prozy, a także jeszcze mocniej zakorzenić się w tym, co jednocześnie literackie i regionalne. Dlatego też do udziału w festiwalowych wydarzeniach zaprosiliśmy autorów związanych z Jasłem, Jasielszczyzną i Beskidem Niskim. Na uczestników Festiwalu czekają trzy ścieżki tematyczne: Drogi i bezdroża, W lirycznym Jaśle oraz Dziecięce strony, których gośćmi będą: Andrzej Stasiuk – jeden z najbardziej cenionych polskich prozaików i eseistów, Joanna Concejo – graficzka, ilustratorka, autorka m.in. okładek nowych wydań książek Olgi Tokarczuk, Piotr Marecki – pochodzący z Jasielszczyzny autor literatury eksperymentalnej i książek drogi, Mania Strzelecka – autorka nagradzanej książki dla dzieci i dorosłych „Beskid bez kitu”, Robert Król – jaślanin, poeta, autor poematu „Polka”, Katarzyna Szweda – poetka i fotografka, mieszkanka Łemkowyny, autorka debiutanckiego tomu „Bosorka”, Jola Richter-Magnuszewska – autorka i ilustratorka książek dla dzieci m.in. najnowszej „Dzikiej książki o dzikach i o ich kuzynach”.

W ramach wydarzeń towarzyszących zaprosimy na wystawę fotografii Piotra Mareckiego „Polska przydrożna” oraz na warsztaty literacko-ekologiczne w Ośrodku Edukacji Ekologicznej  w Ożennej, a także na spacer po Beskidzie Niskim z Maciejem Magnuszewskim – przyrodnikiem i ekologiem.

Szczegółowy program i informacje o wydarzeniach zamieszczane będą na stronie internetowej i w mediach społecznościowych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle. Liczba miejsc ograniczona – bezpłatne wejściówki na poszczególne wydarzenia będą do odbioru w Czytelni Głównej. Uwaga: organizatorzy zastrzegają możliwość zmiany programu oraz formuły spotkań ze względu na aktualne obostrzenia w związku z pandemią COVID-19.

Partnerami projektu są: Jasielski Dom Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle oraz Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Ożennej.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”.

MBP