sobota, 22 czerwca, 2024

Ruszają XIII Jesienne Spotkania z Teatrem

0
Ruszają XIII Jesienne Spotkania z Teatrem
Udostępnij:

Jak co roku o tej porze, zapraszamy do Jasielskiego Domu Kultury na spotkanie ze sztuką teatralną. Jesienne Spotkania z Teatrem organizowane już po raz trzynasty, cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem od samego początku.  W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, mamy dla różnorodnie tematycznie spektakle, tak aby każdy mógł wybrać coś dla siebie. Partnerami wydarzenia są: Miasto Jasło oraz LOTOS Asfalt, a oficjalnym partnerem motoryzacyjnym Toyota Jasło.

Zaczynamy 10 października br., o godz. 18.00 spektaklem baletowym „Notre-Dame de Paris- Esmeralda”. Trzy dni później spotkamy się m.in. z Magdaleną Wołłejko i Magdaleną Wójcik w komedii „Freda i Zuza”.

Balet „Notre-Dame de Paris- Esmeralda” łączy w sobie muzykę dwóch kompozytorów oraz nowatorską choreografię. Powstał w oparciu o powieść Wiktora Hugo, znaną w Polsce pod tytułem „Dzwonnik z Notre-Dame”. Akcja rozgrywa się w XV-wiecznym Paryżu, tworząc swoisty obraz średniowiecza. Osią powieści jest wątek miłosny archidiakona Klaudiusza Frollo do pięknej Cyganki Esmeraldy.

Powieść wydana w 1831 roku, porusza nietypowe – jak na tamte czasy – problemy zgubnego pożądania i tolerancji. Tu nie ma nic białego ani czarnego, są tylko odcienie szarości. Nie ma też tu jednoznacznie złej postaci, a nawet okrutne czyny Frolla można zrozumieć i budzi on współczucie, a nawet sympatię czytelnika. Cena biletu: 80 zł

„Freda i Zuza” to komedia Meggie W. Wrightt w reżyserii Magdaleny Wołłejko. Nie pierwszej już młodości artystki Freda i Zuza odkrywają Internet i jego nieograniczone możliwości. Fascynacja portalami społecznościowymi i… randkowymi prowadzi siostry do stworzenia internetowego poradnika dla kobiet. W tle przewijają się sąsiedzi: Mateusz, szukający swojego niesfornego kota; Tomasz, ślący kwiaty i biżuty, Pani Malwina, wiecznie podziębiona Becia i jej spłukany mąż Stanisław oraz listonosz Piotr. Dzięki nim przekonacie się, że druga połowa życia może być sympatyczna, optymistyczna, szalona i pełna niespodzianek, a może nawet miłości.

Oprócz Magdaleny Wołłejko i Magdaleny Wójcik w spektaklu zobaczymy gościnnie online: Tomasza Stockingera, Pawła Wawrzeckiego, Jolantę Wołłejko, Elżbietę Zającówną, Marka Siudyma i Lesława Żurka. Cena biletu: 70 zł

(jdk)