wtorek, 27 lutego, 2024

8 sposobów na poradzenie sobie ze stresem w pracy

0
8 sposobów na poradzenie sobie ze stresem w pracy
Udostępnij:

Praca jest jednym z głównych źródeł życiowych stresów. Często w tej sferze jesteśmy wobec siebie zbyt samokrytyczne, co potęguje negatywne uczucia. Jednakże istnieje wiele sposobów, aby to zniwelować. Wszystko zależy od naszego podejścia. Nie warto zamartwiać się na zapas, lepiej poświęcić czas i energię na naukę radzenia sobie ze stresem i pracę ze swoim wewnętrznym krytykiem. Te umiejętności będą przydatne zawsze, niezależnie od dziedziny życia.

1. Bądź pewna siebie

Wbrew pozorom pewność siebie pozwoli ci pozbyć się stresu. Osoba świadoma swojej wartości, która nie zamartwia się na zapas, lepiej sobie radzi z codziennymi problemami. Dzięki temu lepiej znosi także stresujące sytuacje. Często w momentach ekstremalnego stresu tracimy pewność siebie i popełniamy błędy. Zawsze warto pamiętać o tym, że jest się wykwalifikowanym pracownikiem i nie tracić głowy w trudnych momentach.

2. Nie daj się ponieść wewnętrznemu krytykowi

Stres może być spowodowany problemami z wewnętrznym krytykiem. Wiele osób, zwłaszcza kobiet, traktuje siebie bardzo krytycznie. Obwiniają się, gdy przytrafiają im się porażki i często nie wierzą w swoje możliwości. Staraj się przekuć swojego wewnętrznego krytyka w motywującą siłę. Myśl pozytywnie, dąż do określonego celu, a ewentualne porażki traktuj jako życiową lekcję.

Cały artykuł na onet.pl