wtorek, 6 grudnia, 2022

Wstaw na Facebooku zdjęcia świętego, a zaprotestujesz przeciwko Halloween. Katolicy walczą, by odbić Wszystkich Świętych

0
Wstaw na Facebooku zdjęcia świętego, a zaprotestujesz przeciwko Halloween. Katolicy walczą, by odbić Wszystkich Świętych
Udostępnij:

„Zmień swoje zdjęcie profilowe na Facebooku na postać Twojego patrona lub ulubionego patrona. Wpisz w komentarzu krótką notę o tym, kim on był” – takie dwa kroki z okazji zbliżającego się święta zmarłych polecają organizatorzy akcji „Obchodzę Wszystkich Świętych, nie Halloween”. Dołączyło do niej już kilkanaście tysięcy osób, głównie młodych katolików, którzy nie chcą, by 1 listopada kojarzył się z dyniowo-pogańskim szaleństwem. – Trzeba je odbić – przekonuje jeden z nich.

Jeśli zauważyliście, że na miejscu zdjęć profilowych waszych znajomych na Facebooku lub Twitterze widnieją wizerunki świętych, jesteście świadkami zorganizowanej formy protestu przeciwko „zagrożeniom płynącym z popkulturowego podejścia do wigilii Wszystkich Świętych”. Takie właśnie, zdaniem księdza Rafała Starkowicza z „Gościa Niedzielnego”, jest przesłanie internetowej akcji, za pomocą której młodzi walczą z Halloween.

-Nie tyle próbują odbić światu to święto, ale po prostu przywrócić właściwe miejsce i sposób przeżywania dnia Wszystkich Świętych – podkreśla duchowny w rozmowie z naTemat.

Przeczytaj więcej na: Natemat.pl.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj