sobota, 18 maja, 2024

Panie Starosto, amnezja czy jakieś rozdwojenie jaźni?

0
Panie Starosto, amnezja czy jakieś rozdwojenie jaźni?
Udostępnij:

I jak to nazwać? Panie Starosto, amnezja czy jakieś rozdwojenie jaźni? Sami zobaczcie!

O tragedii, jaka wydarzyła się w sylwestrową noc na Górze Liwocz słyszeli wszyscy, cała Polska chyba słyszała. Zamieść pod dywan tego się już nie da!

Pominę kuriozalną, ośmieszającą powiat i jego mieszkańców wypowiedź naczelnika Wydziału Rozwoju, Promocji i Spraw Społecznych naszego starostwa w telewizji Polsat. Kto nie widział zapraszam do obejrzenia filmu:

Zapraszali na sylwestra, teraz unikają odpowiedzialności

Buta, arogancja, brak kompetencji i nawet zwykłej przyzwoitości naczelnika aż bił po oczach. Ośmieszył powiat na całą Polskę. Pan starosta schował się za swojego zaufanego i oddanego pracownika, bo dobrze wiedział, że to co powie odbije się czkawką na jego wizerunku. Wystawił Andrzeja Konopkę ale przecież i tak wszyscy słyszeli w wypowiedzi naczelnika głos jego mentora i guru, jasielskiego starostę – człowieka rządzącej partii.

Pominę jednak rozwijanie tego wątku, każdy może sobie sam wyciągnąć wnioski oglądając program. Podzielę się za to z Wami treścią odpowiedzi na moje kilkukrotne zapytania radnej dotyczące organizacji tej imprezy. Pytałam, prosiłam o jakieś bliższe informacje, bo miałam obowiązek pytać jako przedstawiciel mieszkańców. Za każdy razem odpowiedź była obcesowa i zbywająca mnie.

Pisałam o tym tutaj:

Z kogo kpi starosta?

Czy cel promocyjny nie przysłonił bezpieczeństwa?

Czy tragedii można było zapobiec?

Teraz Pan starosta przeszedł samego siebie! Odpowiadając na moje kolejne prośby o podzielenie się z radnymi wiedzą na temat organizacji tej imprezy teraz pan starosta twierdzi, że to nie była impreza plenerowa, że to nie był Sylwester na Górze Liwocz, którego starostwo nie było organizatorem. To jak nazwać wydatek, podobno związany z promocją powiatu i pokryty z budżetu samorządu powiatowego na uroczystości religijne? Próżno szukać w ustawie o samorządzie powiatowym zadania własnego, jakim jest „uroczystość religijna związana z pożegnaniem Starego i powitaniem Nowego Roku”. Jeżeli to były tylko uroczystości religijne to, które z wyznań przewidują zorganizowanie publicznego pokazu sztucznych ogni, za który to właśnie powiat zapłacił? Jeżeli to były, jak twierdzi Pan starosta uroczystości religijne, to mamy do czynienia nie tylko z ludzką tragedią, do której nie powinno dojść przy profesjonalnej organizacji publicznego pokazu fajerwerków, na który zapraszał Pan starosta, mamy tu również do czynienia z ewidentnym przekroczeniem uprawnień związanych z wydatkowaniem publicznych pieniędzy bez podstawy prawnej.  Przykre to bardzo, ale jak się okazuje coraz częściej, to teraz powszechna norma  w wykonaniu rządzących – bezprawne wydatkowanie publicznych pieniędzy.

A to co to jest Panie Starosto? Wymazuje Pan to z historii?

Mogę Panu wkleić tu jeszcze kilkanaście takich zrzutów stron z różnych portali, które jasno i wyraźnie pokazują na co Pan zapraszał mieszkańców.

Na portalu Twoje Jasło takie zaproszenie też jest w archiwum publikowanych tekstów.

Sylwester na Górze Liwocz

A teraz co? Amnezja? Rozdwojenie jaźni? A może najwyższy już czas przeprosić za błędy i oddać się do dyspozycji? Tylko teraz kogo? Partii? Rządzącej większości w powiecie czy może wymiaru sprawiedliwości?

Ewa Wawro
Radna Rady powiatu w Jaśle

Ewa Wawro, radna RPJ