poniedziałek, 17 czerwca, 2024

Czar urodzinowego spotkania – 5 lat Klubu Czytających Rodzin w MBP w Jaśle

0
Czar urodzinowego spotkania – 5 lat Klubu Czytających Rodzin w MBP w Jaśle
Udostępnij:

Urodzinowo, kolorowo i gościnnie upłynęło poniedziałkowe popołudnie 6 czerwca br. w Klubie Czytających Rodzin Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle. Gościem specjalnym spotkania była Edyty Jungowska – ambasadorka akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, wydająca znaną serię audiobooków dla dzieci „Edyta Jungowska czyta Astrid Lindgren”.

Najmłodsi wraz z rodzicami przenieśli się do literackiego świata bohaterów szwedzkiej autorki. Poznali zawadiacką Pippi, którą pokochali mali czytelnicy na całym świecie i wkroczyli do świata beztroskiego dzieciństwa. Dzieci interaktywnie odkrywały jak wielką przyjemnością może być czytanie, stając się przez moment cyrkowymi siłaczami, zgraną orkiestrą czy aktorami na scenie. Całość spotkania przeplatały niekończące się rozmowy o bohaterach, zagadki i niezmiennie najważniejsze – głośne czytanie.

Spotkania Klubu Czytających Rodzin MBP w Jaśle odbywają się w ramach programu „Rodzinne czytanie” i kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”  prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.

Akcja odbywa się pod patronatem honorowym burmistrza miasta Jasła Ryszarda Pabiana.

Partnerami w tegorocznej edycji XV OTCD są: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, Komenda Powiatowa Policji w Jaśle, Straż Miejska w Jaśle, Jasielska Spółdzielnia Mieszkaniowa oraz Piekarnia JW Jan Wątroba Barbara Wątroba.

MBP w Jaśle