niedziela, 19 maja, 2024

Niezapomniane Dni Jasła

0
Niezapomniane Dni Jasła
Udostępnij:

Video i Golec uOrkiestra to gwiazdy tegorocznych Dni Jasła, na których bawiło się blisko 20 tys. osób. Świętu miasta tradycyjnie towarzyszyła Munduriada i po dwuletniej przerwie zlot pojazdów zabytkowych oraz wiele innych atrakcji. Organizatorami Dni Jasła 2015 byli: Jasielski Dom Kultury i Miasto Jasło, a partnerem – Grupa LOTOS. Całość profesjonalnie poprowadził Janusz Laskowski.
Wstępem do Dni Jasła 2015 był koncert jubileuszowy w wykonaniu artystów Opery Krakowskiej na jasielskim rynku w piątek, 26 czerwca. Natomiast w sobotę i niedzielę (27  -28 czerwca) na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyło się wspólne, muzyczne świętowanie. W pierwszy dzień na scenie zaprezentowały się: jasielski Paradise Hills, krakowski Cinemon, Steel Velvet ze Strzyżowa oraz gwiazda wieczoru – grupa Video. Zespół wielokrotnie nagradzany, gra nowoczesny, gitarowy rock z pełnymi szczerości i dobrego humoru tekstami. W Jaśle usłyszeliśmy najbardziej znane i popularne utwory, wykonane wspólnie z publicznością. Sobotni wieczór zakończył się imprezą pod gwiazdami z radiem Trendy.

Niedzielę rozpoczął koncert jasielskiego big bandu Jass Brass Consort. Po nim na scenie zaprezentowali się soliści i tancerze Jasielskiego Domu Kultury oraz młodzież z krakowskiej Grupy Siemacha. Kolorowe widowisko oraz piosenki znakomitego szwedzkiego duetu z lat 70. zaprezentowała szczecińska Abba Show. To była rozgrzewka przed koncertem niedzielnej gwiazdy – Golec uOrkiestra. Występ braci Pawła i Łukasza Golców były strzałem w dziesiątkę. Dni Jasła zakończyły się tradycyjnie fajerwerkami.

 Obszerna relacja z wydarzenia w lipcowym wydaniu „Obiektywu Jasielskiego”

JDK

{gallery}galerie/2015_rok/dni_jasła_jdk{/gallery}