czwartek, 18 kwietnia, 2024

Nowa wystawa w W MalGaleri w Jaśle

0
Nowa wystawa w W MalGaleri w Jaśle
Nowa wystawa w MalGaleri w Jaśle
Udostępnij:

W MalGaleri w Jaśle, można oglądać nową wystawę młodych artystek : Natalii Fischer i Małgorzaty Samborskiej „juniorki”.

Natalia Fischer, z domu Samborska urodziła się w Krakowie w 1984 roku. Wiele lat mieszkała w Jaśle, gdzie ukończyła  I Liceum Ogólnokształcące. Obecnie mieszka w Berlinie, gdzie studiuje Zarządzanie w Kulturze i Nauce.

W swoich pracach inspiruje się lekkością i kolorami natury. Sztuka jest dla Niej sposobem rozwijania własnej kreatywności i wyrażania swojej osobowości. Poprzez zabawę barwą, fakturą, kształtem ilustruje świat wewnętrznych przeżyć i emocji. Ostatnio zajmuje się także „kolażem”. Fascynuje Ją struktura różnych materiałów oraz łączenie ich z własnoręcznie robionym zdjęciami.

Małgorzata Samborska „juniorka” (urodzona we Wrocławiu – obecnie mieszka w Krakowie) jest hafciarką. Łączy haftowane opisy z aplikacji randkowych z kolorowymi tkaninami. Nieustannie  zadziwia Ją jak mało i  jednocześnie jak dużo można powiedzieć o sobie i świecie w jednym zdaniu.  Zafascynowała Ją językowa strona aplikacji randkowych. Dużo się  mówi o zdjęciach, o ocenianiu  po  wyglądzie,  powierzchowności. Ale czy tekst może powiedzieć więcej niż zdjęcia? Czy może nie mówiąc niby nic, powiedzieć  wszystko?

O Jej haftach można pomyśleć jak o kolażu, albo bardziej nawet jak o zabawie w dokładanie warstw  kontekstów, znaczeń. Kontekst tekstu z aplikacji randkowej  połączony kolorem i wzorem tkaniny, wyhaftowany ręcznie, umieszczony potem w  kontekście  jakiegoś  miejsca, ściany, pokoju, osoby. Coś pewnego na stałe czy nie tego koniec końców wszyscy szukamy?

Wystawę artystek można oglądać do końca września 2020r. w MalGalerii po wcześniejszym kontakcie tel: 502 138 602 lub 501 703 102

Zapraszamy.

/dr/