wtorek, 9 sierpnia, 2022

O książkach dla dzieci i o ważnych sprawach

0
O książkach dla dzieci i o ważnych sprawach
Udostępnij:

15 kwietnia br. gościem Klubu Czytających Rodzin Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle był Jakub Ćwiek – autor popularnych książek nurtu fantastyki dla młodzieży i dorosłych, który podczas pogodnej i ciepłej rozmowy opowiedział Klubowiczom, dlaczego zaczął też pisać książki dla dzieci. 
Jakub  Ćwiek napisał dla dzieci książkę „Świetlik w ciemności”, która opowiada  o takich wartościach jak przyjaźń, odwaga i poświęcenie. Została wydana charytatywnie, jej wersję elektroniczną można darmowo pobrać ze strony www.swietlikwciemnosci.pl, a cały dochód ze sprzedaży wersji drukowanej przeznaczony jest dla Fundacji Kids Need to Read, która zajmuje się propagowaniem czytelnictwa najmłodszych. Historia powstania tej książki zapoczątkowała rozmowę o tym, jakie mamy marzenia, kto to są przyjaciele, czy autorzy dla dzieci mogą i powinni pisać dla nich książki o wojnie, dlaczego warto czytać i jak możemy pomagać tym dzieciom, którym na co dzień nikt nie czyta. Członkowie Klubu mieli też okazję dowiedzieć się, o czym będzie kolejna książka Jakuba Ćwieka dla dzieci i jako pierwsi zobaczyć projekt jej okładki.

Spotkanie z Jakubem Ćwiekiem odbyło się w związku z przypadającymi w kwietniu obchodami Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci i Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.

Spotkania Klubu Czytających Rodzin MBP w Jaśle odbywają się w ramach programu „Rodzinne czytanie” i kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”  prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.

MBP w Jaśle

{gallery}galerie/klub_czytających_rodzin_15.04.14{/gallery}

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj