wtorek, 31 stycznia, 2023

Przedszkolaki z medalami

0
Przedszkolaki z medalami
Udostępnij:

Zwinnością, szybkością i celnością musiały się wykazać przedszkolaki biorące udział w Międzyprzedszkolnej Olimpiadzie Sportowej „Bieg po zdrowie”.

Olimpiada została zorganizowana po raz jedenasty, a jej gospodarzem było Przedszkole Miejskie nr 11 w Jaśle. W zawodach rozegranych na hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wzięło udział 137 zawodników z dziewięciu jasielskich przedszkoli nr 1, 2, 3, 6, 9, 10, 11, 12 i 13, w tym grupa dzieci z oddziału specjalnego Przedszkola Miejskiego nr 9 w Jaśle.

Jak na prawdziwą olimpiadę przystało była defilada wszystkich drużyn, odśpiewanie hymnu „Sport to zdrowie” i uroczyste przyrzeczenie.

Zawodnicy musieli zmierzyć się z kilkoma konkurencjami m.in.: bieg płaski na 40 m z przeciąganiem szarfy; czołganie przez tunel; rzut do kosza; strzał piłką do pustej bramki; kręcenie kołem hula hop; skoki na skakance; podawanie piłki górą.

Głównymi celami olimpiady są kształtowanie zachowań prozdrowotnych, nauka wypoczynku przez sport i rekreację, wzmacnianie wiary dziecka we własne siły, aby uczyły się przeżywania sukcesów i radziły z porażkami, integracja między przedszkolami, a przede wszystkim dostarczenie wszystkim przedszkolakom radości – mówi Ilona Budnik, nauczyciel z PM nr 11 w Jaśle.

Wszystkich sportowców mocno dopingowali kibice, a wesoły kangur rozdawał dzieciom cukierki i balony. Dużą atrakcją były występy grupy tanecznej „Fitness” z grupy Półnutki z PM nr 11 oraz cheerleaders Lady Gym.

Drużyny bardzo dobrze poradziły sobie w konkurencjach i nie było przegranych. Wszyscy otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy i nagrody rzeczowe, puchary.

po002 po004

Marzena Miśkiewicz/”Nowe Podkarpacie”

Tekst ukazał się w numerze 21 Tygodnika regionalnego „Nowe Podkarpacie” z 24 maja br.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj