środa, 28 lutego, 2024

Roksana w tęczowej krainie

0
Roksana w tęczowej krainie
Udostępnij:

Roksana Węgiel z Jasielskiego Domu Kultury, piosenką „Kraj miłości” wyśpiewała II nagrodę w XVII Ogólnopolskim Festiwalu Dzieci i Młodzieży „Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka”. Konkurs, który poprzedziły wcześniejsze eliminacje, odbywał się od 12 do 13 listopada br. w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie.

Roksana, w ramach nagrody, otrzymała również nominację do festiwalu piosenki, który odbędzie się latem 2017 roku w Rimini we Włoszech.

Celem Festiwalu jest  popularyzacja śpiewania, promowanie twórczości dziecięcej i młodzieżowej, wyszukiwanie młodych talentów oraz doskonalenie warsztatu muzycznego. Opiekę artystyczną nad konkursem sprawuje Jan Wojdak, lider zespołu Wawele, Kawaler Orderu Uśmiechu, nagrodzony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Za działalność na rzecz polskiej kultury muzycznej”. W tegorocznej edycji Festiwalu uczestniczyli soliści i grupy wokalne w 5 kategoriach wiekowych (do 7 lat, od 8 do 10, od 11 do 13, od 14 do 16 oraz od 17 do 23 lat) – Roksana reprezentowała trzecią grupę. Jury oceniało: walory głosowe, właściwy dobór piosenek do wieku, interpretację, muzykalność, wyczucie rytmu oraz ogólny wyraz artystyczny.

JDK