wtorek, 18 czerwca, 2024

Smoki, rycerze i czarodziejska moc słowa w Klubie Czytających Rodzin MBP w Jaśle

0
Smoki, rycerze i czarodziejska moc słowa w Klubie Czytających Rodzin MBP w Jaśle
Udostępnij:

Ze smokami, rycerzami, jaśnie panem i magiczną mocą opowieści upłynęło 7 lipca wesołe popołudnie w Klubie Czytających Rodzin Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.
Wspólnie z grupą Baśnie Właśnie udaliśmy się w niezapomnianą podroż do krainy opowieści. W czasie tej bajecznej wędrówki przyszło nam obłaskawić niejednego smoka, bezgranicznie fantazjować oraz odkryć moc przyjaznych słów i urzekających dźwięków. Przez moment staliśmy się opowiadaczami, bohaterami opowieści i bacznymi słuchaczami. Wysłuchaliśmy opowieści o smokach, stworzyliśmy obrazy własnych smoków i smoczków, jakie skrywa nasza wyobraźnia i użyliśmy swoich magicznych grzechotek.

Spotkania Klubu Czytających Rodzin MBP w Jaśle odbywają się w ramach programu „Rodzinne czytanie” i kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.

Wydarzenie było częścią akcji „Polski Pomysłowo Opowiadany” realizowanej w ramach projektu „Polski – Pomysłowy”. Projekt pod Patronatem Honorowym Burmistrza Miasta Jasła Ryszarda Pabiana. Partnerzy projektu: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle, Zespół Szkół nr 4 w Jaśle, Zarząd Osiedla Jasło Mickiewicza.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Ojczysty – dodaj do ulubionych”.

Patronat medialny sprawuje m.in. twojejaslo.pl

MBP w Jaśle

{gallery}galerie/16_rok/klub_czytających_rodzin{/gallery}