sobota, 22 czerwca, 2024

W bibliotece, domu, na komputerze czy tablecie! Skorzystaj z bezpłatnej czytelni internetowej IBUK Libra

0
W bibliotece, domu, na komputerze czy tablecie! Skorzystaj z bezpłatnej czytelni internetowej IBUK Libra
Udostępnij:

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle wspólnie z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Rzeszowie oraz dziesięcioma bibliotekami publicznymi z województwa podkarpackiego wykupiła na kolejny rok dostęp do wybranych publikacji elektronicznych w czytelni on-line IBUK LIBRA, pierwszej w Polsce czytelna online, w której znajdują się zarówno podręczniki akademickie i naukowe, jak i literatura beletrystyczna.
Na zarejestrowanych czytelników czeka ponad 1700 publikacji! Dodatkowo co miesiąc na stronie czytelni będzie zamieszczana Książka Miesiąca – jedna z książkowych nowości PWN. Dostęp aktywny będzie w terminie od 1 lutego 2016 r. do 31 stycznia 2017 r.

Dzięki zaawansowanej technologii i dostępowi online z publikacji dostępnych w czytelni można korzystać przez całą dobę, z dowolnego miejsca. Platforma umożliwia nie tylko czytanie książek, lecz także zaawansowaną pracę z tekstem. Czytelnia IBUK LIBRA jest dostępna na wszystkich komputerach w Czytelni Głównej oraz filiach MBP w Jaśle. Czytelnicy po otrzymaniu w bibliotece kodu PIN, będą mieli możliwość korzystania z czytelni on-line z komputera domowego czy urządzenia mobilnego. Wszystkie PINY wygenerowane w ciągu ostatnich 12 miesięcy zostały przedłużone na kolejny rok i czytelnicy, którzy taki PIN otrzymali, nie muszą pobierać nowych pinów!

Bezpłatne kody dostępu do czytelni IBUK Libra do odbioru we wszystkich placówkach Biblioteki : Czytelnia Główna – ul. Kościuszki 47, Wypożyczalnia dla Dorosłych – ul. Czackiego 2, Filia nr – ul. Sobniowska 34, Filia nr – ul. Kopernika 8 oraz Filia nr 3 – ul. Szopena 22.

Konfiguracja sprzętowa i wymagane oprogramowanie:

Zastosowana w IBUK LIBRA aplikacja do czytania książek myIBUK działa w oknie przeglądarki. Nie ma potrzeby instalowania żadnego dodatkowego oprogramowania. Przeglądarka internetowa musi wspierać standard HTLM5. Zalecamy używanie aktualnej wersji Google Chrome, Mozilla Firefox lub Safari, jak również przeglądarkę Internet Explorer od wersji 10. Starsze wersje IE nie zapewniają wsparcia standardu HTML5 oraz zawierają poważne luki w bezpieczeństwie. Do prawidłowego działania aplikacji niezbędne jest stabilne połączenie z siecią internet o przepustowości min. 512kb/s (zalecamy 2Mbps). Należy zezwolić na wykorzystywanie plików cookie oraz JavaScript. Aplikacja komunikuje się przy użyciu protokołu HTTP (port 80) oraz HTTPS (443). Aplikacja umożliwia logowanie się kontem na Facebook oraz Google, a także pozwala na udostępnianie notatek i fragmentów innym użytkownikom tych serwisów. Konfiguracja sieci powinna zezwalać na łączenie się z serwisem facebook.com oraz google.com. Jeżeli konfiguracja sieci uniemożliwia dostęp do domeny facebook.com oraz google.com, to funkcje aplikacji myIBUK wykorzystujące te serwisy nie będą dostępne. Aplikacja została przystosowana do działania także na urządzeniach mobilnych o przekątnej ekranu min. 5″, działających pod kontrolą systemu Android w wersji min 4 oraz iOS min. 5.1.Aby uruchomić aplikację na urządzeniu mobilnym, należy wpisać adres http://reader.ibuk.pl w oknie przeglądarki lub pobrać aplikację z Google Chrome Web Store. Na urządzeniach Apple zalecamy także dodanie aplikacji do ekranu początkowego.

Serdecznie zapraszamy do korzystania z serwisu. Kliknij aby przejść do Czytelni IBUK LIBRA.

Informacji o IBUK LIBRA udziela:

Beata Szybka
Tel. 13 446 56 07
MBP, Jasło