wtorek, 31 stycznia, 2023

XIX Ogólnopolski Festiwal Słowa w Lubaczowie: sukcesy recytatorów z JDK

0
XIX Ogólnopolski Festiwal Słowa w Lubaczowie: sukcesy recytatorów z JDK
Udostępnij:

Bardzo dobrze spisali się młodzi recytatorzy związani z Jasielskim Domem Kultury na XIX Ogólnopolskim Festiwalu Słowa, który odbywał się od 15 do 17 czerwca br. w Lubaczowie. Reprezentanci Jasła zdobyli dwie nagrody i dwa wyróżnienia. Nagrodzona została także ich instruktorka i opiekunka Helena Gołębiowska, zastępca dyrektora JDK.

Cieszący się dużą popularnością lubaczowski festiwal zgromadził kilkudziesięciu laureatów konkursów recytatorskich z całej Polski. Zmierzyli się oni z literaturą emigracyjną i twórczością Mirki Szychowiak, znakomitej polskiej poetki, której w tym roku poświęcony był Turniej Jednego Poety. Reprezentująca Jasło, przygotowana przez Helenę Gołębiowską młodzież: Aleksandra Łach, Pola Gołębiowska, Katarzyna Lechowska, Miłosz Momot i Marek Śliwa została bardzo wysoko oceniona za kunszt artystycznego mówienia.

Aleksandra Łach, uczennica Katolickiego Liceum w Krośnie, reprezentantka JDK wygrała Ogólnopolski Turniej Jednego Poety. W tym samym konkursie jury wyróżniło Polę Gołębiowską i Miłosza Momota, który uhonorowany został również III nagrodą w konkursie poświęconym polskiej literaturze emigracyjnej. Komisja konkursowa i organizatorzy Festiwalu docenili nie tylko recytatorów JDK, ale także ich opiekunkę Helenę Gołębiowską, której przyznali nagrodę instruktorską za pracę z młodzieżą.

JDK

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj