wtorek, 25 czerwca, 2024

Za nami V Festiwal Smaków Regionalnych – Pierogi w Tarnowcu

0
Za nami V Festiwal Smaków Regionalnych – Pierogi w Tarnowcu
Udostępnij:

Za nami V Festiwal Smaków Regionalnych, który zgromadził na stadionie sportowym w Tarnowcu tłumy smakoszy pierogów i innych potraw regionalnych.

Sobotni wieczór upłynął przy dźwiękach rockowej muzyki. Na scenie pojawili się: Humanoid, Reggeneracja oraz gwiazda wieczoru Afera Blues Group. Zwieńczeniem imprezy był pokaz ognia rzeszowskiej grupy Lumen Noctis, która powstała w 2007 roku (obecnie grupę tworzą: Tomasz Piotrowski, Dorota Szalacha, Bartek Marszałek, Bartek Pałysiewicz, Andrzej Rydz) oraz dyskoteka pod gwiazdami z Dj Błażej B&S.

Drugi dzień rozpoczął się od występów zespołów, kapel ludowych oraz prezentacji kultury słowackiej. Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs lepienia pierogów.

Już od godziny 13-tej odbywała się degustacja różnych gatunków pierogów: z serem, mięsem, kaszą jaglaną i gryczaną, które przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w gminie Tarnowiec.

– Jest to już piąta edycja Festiwalu Smaków Regionalnych. W tym roku zrobiono 52 400 pierogów. Dzięki Państwu wszystkie zniknęły z talerzy – mówił wójt gminy Tarnowiec Bogusław Wójcik. Cieszę się, że przybyli Państwo do nas w tak licznym gronie. Życzę wszystkim przyjemnej zabawy i miłego pobytu w Tarnowcu – dodał.

Gwiazdą wieczoru był Zbigniew Wodecki znany wszystkim z takich utworów jak: Pszczółka Maja, Nad wszystko uśmiech Twój, Chałupy welcome to i Lubię wracać tam, gdzie byłem.

{youtube}RPFySvD1ptI|400|300|0{/youtube}

Organizatorami imprezy byli: wójt gminy Tarnowiec, Gminny Ośrodek Kultury w Tarnowcu oraz Koło Gospodyń Wiejskich z gminy Tarnowiec.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

Weronika Samborska