sobota, 25 marca, 2023

Zawody sportowo-pożarnicze w gminie Brzyska

0
Zawody sportowo-pożarnicze w gminie Brzyska
Udostępnij:

Wczoraj, na boisku sportowym w Kłodawie, odbyły się gminne zawody sportowo-pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych. W zawodach wzięły udział drużyny z wszystkich jednostek z terenu gminy.

Zawody rozpoczęły się tuż po godzinie 14-tej i rozgrywane były w dwóch konkurencjach: sztafecie strażackiej z przeszkodami i ćwiczeniach bojowych czyli tzw. „bojówce”. Po ich zakończeniu nastąpiło wprowadzenie wszystkich drużyn na plac boiska i ogłoszenie wyników.

Klasyfikacja generalna przedstawiała się następująco:

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze:

I miejsce: drużyna dziewczyn z OSP Brzyska
I miejsce: drużyna chłopców z OSP Brzyska
I miejsce: drużyna chłopców z OSP Lipnica Dolna

Drużyny starszych:

I miejsce: OSP Brzyska – 106,7 sek
II miejsce: OSP Dąbrówka – 114 sek
III miejsce: OSP Kłodawa – 115,2 sek
IV miejsce: OSP Błażkowa – 125,7 sek
V miejsce: OSP Lipnica Dolna – 132,8 sek

W imieniu komisji sędziowskiej chciałbym podziękować za sportową rywalizację. Walka była bardzo wyrównana, wszystkie drużyny były doskonale przygotowane, a jak widać czasem wystarczy trochę więcej szczęścia, by zwyciężyć – mówił Sławomir Madejczyk, komendant gminny. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w zawodach powiatowych, a wszystkim dziękujemy za codzienny udział w akcjach ratowniczo-pożarniczych. Najmłodszych zachęcamy również do dalszej pracy społecznej dla dobra mieszkańców swoich miejscowości – dodał.

Chciałbym podziękować wszystkim za udział w zawodach. Komisji sędziowskiej za skrupulatne sędziowanie. Poziom wszystkich drużyn był bardzo wyrównany, są to różnice sekundowe, co świadczy o wysokim poziomie wyszkolenia  – mówił wójt gminy Brzyska Rafał Papciak. Zwycięzcom życzę powodzenia na zawodach powiatowych, które odbędą się już w następną niedzielę. Dla mnie wszyscy są zwycięzcami, bo to od waszej postawy zależy bezpieczeństwo całej gminy – dodał.

Dla mnie nie ma wygranych i przegranych. Nie liczą się tylko wyniki w zawodach, ale również w życiu społeczno-kulturalnym. Gratuluję wszystkim uczestnikom – mówił Andrzej Gajda, prezes OSP Lipnica Dolna.

Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, puchary oraz koszulki ufundowane przez gminę Brzyska, które wręczyli: wójt gminy Brzyska Rafał Papciak, przewodniczący gminy Czesław Węgrzyn oraz wiceprzewodniczący rady Andrzej Żygłowicz.  

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji z wydarzenia.

Weronika Samborska

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj