niedziela, 14 sierpnia, 2022

Probioemy czynią cuda

0
Probioemy czynią cuda
Udostępnij:

Bez szkodliwej dla ludzi i środowiska chemii można z powodzeniem uprawiać wiele roślin. Wystarczy zastosować Probioemy. Efekty można zobaczyć odwiedzając gospodarstwo prowadzone w oparciu o tę metodę przez pana Włodzimierza z Jasła.

Nazywam się Włodzimierz Gadzała. Prowadzę gospodarstwo ogrodnicze o powierzchni 1,20 ha w Jaśle. Uprawiam truskawki, maliny owocujące na jednorocznych pędach oraz warzywa na potrzeby rodziny. Od kilku lat stosuje przedplon do tych upraw. Wysiewam gorczyce, rzepak, facelię i tatarkę. Przed przyoraniem mieszankę tą opryskuję pozytywnymi mikroorganizmami zwanymi Probioemy. Jest to kompozycja kilku szczepów z gleby na wyspie Okinawa, ze żwaczy krów tam hodowanych, bakterii fototropowych kwasu mlekowego, drożdży i grzybów fermentujących. Kompozycję tą opracował w latach 80 ubiegłego wieku profesor akademii rolniczej Teuro Higa.

 

Powoduję ona próchnienie materii organicznej przez fermentację. Ma szerokie zastosowanie w uprawie gleby, hodowli zwierząt, ochronie środowiska oraz zdrowia ludzi i zwierząt. Do oprysku mieszanki stosuję Em-Farma Plus 20 l na hektar rozpuszczone w 300 l wody niechlorowanej oraz 2 l Em5 z wrotyczem. Em-Farma Plus poprawia strukturę gleby a przez to udostępnia dopływ wody i powietrza do korzeni, które dzięki temu łatwo się rozrastają, pobierając składniki pokarmowe z większej powierzchni gleby, stwarzają bardzo dobre warunki do rozwoju uprawianych krzewów owocowych i warzyw.

Em 5 z wrotyczem uniemożliwia rozwój larw Rolnicy i Chrabąszcza Majowego. Do nawożenia swoich upraw stosuję tylko kompost, który sporządzam z podkładu pieczarek, gałęzi z malin i drzew owocowych, które potraktowane Em Farmą Plus (1 l na 9 l wody) rozkładają się w ciągu kilku miesięcy co widać na zdjęciu. 100 g takiego kompostu zawiera 125 mg fosforu, 200 mg potasu, 330 magnezu. Stosując taki kompost nie ma potrzeby stosowania nawozów sztucznych. W czasie wegetacji stosuję kilkakrotne zabiegi Em

Farmą Plus z wyciągiem ze skrzypu, pokrzywy i czosnku przez opryski i podlewanie. Przy pochmurnej pogodzie dodaje Em5.

Ogórki opryskuję co 5 dni, pomidory co 7 dni. Em 5 zawiera alkohol i ocet winny. Zwalcza choroby grzybowe i odstrasza szkodniki. Truskawki i maliny opryskuje w czasie wegetacji 5 razy. Zwiększona zawartość próchnicy w glebie obniża pobieranie metali ciężkich i innych substancji szkodliwych dla ludzi i zwierząt. Systematyczne stosowanie ProBio Emów w uprawie gleby i roślin powoduje, że są zdrowe, mają ciemno-zielony kolor i wydają obfity plon zdrowych i smacznych owoców co widać na załączonych zdjęciach. Takie owoce są chętnie nabywane przez konsumentów. Zainteresowanych zapraszam do współpracy.

Włodzimierz Gadzała
tel. kom.: 504 065 575

Artykuł sponsorowany

 

{gallery}galerie/gadzała_ogród{/gallery}

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj