poniedziałek, 17 czerwca, 2024

Bezpieczne Wakacje 2016

0
Bezpieczne Wakacje 2016
Udostępnij:

Rozpoczęły się już wakacje. Najbliższe dwa miesiące to dla dzieci i dorosłych czas wypoczynku oraz letnich wyjazdów. Wiele osób będzie odpoczywać z dala od miast – nad wodą, w lesie i w górach. Wiele takich atrakcyjnych turystycznie miejsc znajduje się również w naszym regionie. Policjanci troszcząc się o bezpieczeństwo wypoczywających, ale też podróżujących drogami powiatu jasielskiego, włączają się w coroczną akcję „Bezpieczne wakacje”.
Lipiec i sierpień to dla dzieci czas wakacji. Odpoczywają też dorośli, dla których rozpoczyna się sezon urlopowy. Podkarpacie to niewątpliwie region atrakcyjny dla turystów. Spodziewamy się więc, że wiele osób będzie podróżować m.in. drogami naszego powiatu. Dlatego jasielscy policjanci z myślą o bezpieczeństwie wszystkich udających się na letni wypoczynek włączają się do ogólnopolskiej akcji „Bezpieczne Wakacje 2016”.

Dla policjantów ruchu drogowego będzie to okres wzmożonej pracy. Będą oni kontrolować autobusy wiozące dzieci i młodzież na wakacyjny wypoczynek, sprawdzą stan techniczny autokarów, ich wyposażenie, skontrolują stan trzeźwości kierowców oraz wymagane dokumenty. Rodzice, opiekunowie i organizatorzy wyjazdów mogą zwracać się do Policji o przeprowadzenie takich kontroli. Najlepiej, aby termin uzgodnić z kilkudniowym wyprzedzeniem, dzwoniąc do Wydziału Ruchu Drogowego jasielskiej  komendy Policji pod numer 13 44 38 350.
 
Wakacje to też dobry czas, by edukować młodych ludzi. Policjanci będą więc odwiedzać miejsca letniego wypoczynku dzieci i młodzieży. W trakcie spotkań z młodymi ludźmi będą rozmawiać z nimi o tym co zrobić, by wakacje upłynęły radośnie i bezpiecznie. Zwrócą uwagę zarówno na kwestie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ale także zagrożenia, jakie mogą napotkać podczas letniego wypoczynku w mieście, na wsi, nad wodą czy w górach.
 
Nie zapominajmy o tym, aby wysyłając dziecko na obóz czy kolonię porozmawiać z nim o ewentualnych niebezpieczeństwach. Uczmy ograniczonego zaufania w kontaktach z nieznajomymi, mówmy o zakazie oddalania się z miejsca wypoczynku bez wiedzy opiekuna, zachowaniu szczególnej ostrożności przy przechodzeniu przez drogę, o zasadach bezpieczeństwa podczas jazdy rowerem, czy zachowaniu nad wodą i w górach.  
 
Policjanci zapraszają też dzieci i młodzież do udziału w konkursach – plastycznym i filmowym „Bezpieczne Wakacje”. O szczegółach przeczytasz tutaj.
 
Warto przeczytać wskazówki i porady jakie przygotowała na czas wakacji Komenda Główna Policji.
 
KPP w Jaśle