niedziela, 4 grudnia, 2022

Dofinansowanie z ZUS na poprawę warunków pracy

0
Dofinansowanie z ZUS na poprawę warunków pracy
Udostępnij:

Nawet pół miliona złotych z ZUS może otrzymać przedsiębiorca, który podejmie działania zmierzające do poprawy warunków pracy.

Program adresowany jest do wszystkich firm, a poziom dofinansowania został zróżnicowany ze względu na wielkość przedsiębiorstwa. Jakie są warunki udziału w konkursie, jakie dokumenty trzeba złożyć? Eksperci Oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Jaśle wyjaśnią to podczas dyżuru telefonicznego.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie projektów w ramach Programu dofinansowania działań skierowanych na utrzymanie zdolności do pracy przez cały okres aktywności zawodowej, prowadzonych przez płatników składek. Celem konkursu jest wybór projektów, które dotyczyć będą poprawy bezpieczeństwa i higieny pracy, zmniejszenia zagrożenia wypadkami przy pracy lub chorobami zawodowymi oraz zredukowania niekorzystnego oddziaływania czynników ryzyka.

Na otrzymanie dotacji mają szansę pracodawcy, którzy m.in. nie zalegają z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne i ubezpieczenia zdrowotne, nie zalegają z opłacaniem podatków, nie znajdują się w stanie upadłości, pod zarządem komisarycznym, w toku likwidacji, postępowania upadłościowego lub postępowania układowego z wierzycielem.

50 mln zł tyle wynosi łączna kwota jaką ZUS przeznaczy na projekty dotyczące utrzymania zdolności do pracy przez cały okres aktywności zawodowej realizowane w 2021 r.

Wnioski można składać do 31 sierpnia 2020 r.

Przedsiębiorco! Jeżeli chcesz skorzystać z dofinansowania z ZUS, poznać możliwości i warunki  udziału w konkursie zapraszamy na dyżur telefoniczny ekspertów z Oddziału ZUS w Jaśle. Pracownicy będą udzielać informacji 25 sierpnia 2020 r. w godz. 9.00-11.00 pod numerem telefonu 13 44 379 17.

Ponadto więcej informacji oraz dokumenty dotyczące konkursu, znaleźć można na stronie internetowej: https://bip.zus.pl/konkurs-dofinansowanie-dzialan-platnika-skladek-na-poprawe-bezpieczenstwa-i-higieny-pracy/konkurs-2020.01

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy.

Wojciech Dyląg
Regionalny Rzecznik
w województwie podkarpackim
Zakład Ubezpieczeń Społecznych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj