sobota, 15 czerwca, 2024

Pomóżmy Samborowi

0
Pomóżmy Samborowi
Udostępnij:

Miasto Jasło, Gmina Jasło oraz Caritas Jasło organizują zbiórkę charytatywną finansową i rzeczową dla ukraińskiego miasta Sambor. Potrzebne są: środki czystości, koce, śpiwory, pościele, ręczniki i żywność długoterminowa.
Sambor to 36 tysięczne miasto położone w zachodniej części Ukrainy, obwód lwowski, w odległości 175 km od Jasła. Gmina Jasło podpisała umowę partnerską z Samborem w 2011roku, Jasło jest miastem partnerskim od sierpnia tego roku.

Na dobre i na złe

Burmistrz Miasta Jasła oraz wójt Gminy Jasło przy pomocy jasielskiego Caritasu postanowili przeprowadzić akcję charytatywną, a zgromadzone dary oraz środki pieniężne przekazać swojemu zagranicznemu partnerowi . – Współpraca partnerska pomiędzy samorządami nie polega wyłącznie na wymianie kulturalnej czy zagranicznej. Wiemy, że Sambor jest w trudnej sytuacji dlatego nie mamy wątpliwości, że trzeba mu pomóc – twierdzą zgodnie Ryszard Pabian, burmistrz Jasła oraz Stanisław Pankiewicz, wójt Gminy Jasło. Do akcji włączył się Caritas – Nigdy nie pozostajemy obojętni na tego typu akcje, poza tym nasza organizacja ma wypracowany system pomocy i łatwiej nam będzie zorganizować przewóz zebranych darów na Ukrainę – mówi ks. dr Marian Putyra, dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej, Okręg Jasło.

Zbiórka pieniężna i rzeczowa

Zbiórka pieniężna, prowadzona przez wolontariuszy i Caritas, odbędzie się 29 listopada w parafiach miasta i gminy Jasło. Natomiast od 25 do 30 listopada w placówkach oświatowych na terenie miasta i gminy, prowadzona będzie zbiórka darów rzeczowych. Zbieramy: środki czystości, koce, śpiwory, pościele, ręczniki i żywność długoterminową. Wszelkie dary rzeczowe będzie można składać także w wyznaczonych punktach na terenie miasta i gminy: magazyn Caritas (Jasło, ul. za Bursą 1a) i dom parafialny przy jasielskiej Farze.

Chcesz pomóc? Zadzwoń!

Do Sambora trafiają ludzie, którzy ucierpieli w wyniku prowadzonych na Ukrainie działań wojennych. Każda pomoc jest ważna i cenna. Dlatego prosimy by do akcji włączyli się wszyscy, którzy w jakikolwiek sposób mogą pomóc w sprawnym przeprowadzeniu akcji (mile widziane wsparcie w organizacji transportu).

Szczegółowe informacje dotyczące zbiórki można uzyskać w Urzędzie Miasta w Jaśle (tel. 13 44 86 315), w Urzędzie Gminy Jasło (tel. 13 44 36 669) oraz w Caritas (tel.13 44 65 602).

 UMJ