wtorek, 18 czerwca, 2024

DZIAŁANIA „PRĘDKOŚĆ” NA JASIELSKICH DROGACH

0
DZIAŁANIA „PRĘDKOŚĆ” NA JASIELSKICH DROGACH
Udostępnij:

W minioną sobotę policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle zwracali szczególną uwagę na przypadki przekraczania dopuszczalnej prędkości. W związku z działaniami, mundurowi zatrzymali prawa jazdy dwóm kierującym, którzy jechali zdecydowanie za szybko w obszarze zabudowanym.

Przekraczanie dopuszczalnej prędkości, to wciąż najczęściej popełniane przez kierujących wykroczenie i główna przyczyna wypadków drogowych. W trakcie sobotnich działań, funkcjonariusze jasielskiej drogówki ujawnili 39 przekroczeń dopuszczalnej prędkości. W związku z tym 22 kierujących zostało ukaranych mandatami, 15 osób zostało pouczonych. Natomiast wobec dwóch kierowców policjanci skierowali wnioski o ukaranie do sądu.

Ponadto dwóch kierujących straciło swoje prawa jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h na obszarze zabudowanym. 24-latek jechał audi z prędkością 101 km/h, natomiast kierowca peugeota poruszał się z prędkością 102 km/h. Oba te przypadki miały miejsce w Siepietnicy, w rejonie przejścia dla pieszych, gdzie obowiązuje ograniczenie dopuszczalnej prędkości do 50 km/h.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę. Wsiadając za kierownicę, bądźmy świadomymi użytkownikami dróg.

KPP Jasło