wtorek, 16 kwietnia, 2024

Nieoczywiste wskazówki, które pomogą Ci zaoszczędzić

0
Nieoczywiste wskazówki, które pomogą Ci zaoszczędzić
Udostępnij:

Rośnie presja w związku z rosnącymi cenami benzyny, artykułów spożywczych, rachunków za energię i stóp procentowych, a wszystko to w obliczu pogłębiającego się kryzysu kosztów życia. Coraz więcej osób zaczyna oszczędzać, ale jak to zrobić efektywnie?

Kontrola wydatków

W czasie pandemii wielu z nas odzwyczaiło się od noszenia gotówki. Większość Polaków płaci kartą, bardzo często zbliżeniowo. Niestety ten sposób wydawania pieniędzy może być zdradliwy ponieważ tracimy kontrolę nad łączną kwotą. Często nie zastanawiamy się od sklepu do sklepu ile łącznie wydaliśmy – to duży błąd. Kiedy gotówka jest fizycznie w naszych portfelach dużo łatwiej jest kontrolować codziennie drobne wydatki, które łącznie tworzą większą sumę.

Możesz skorzystać z cyfrowych aplikacji bankowych, aby uzyskać natychmiastowy i aktualny obraz wszystkich finansów w jednym miejscu – w tym rachunku bieżącego i karty kredytowej. Wgląd w pełną sytuację finansową pozwala podejmować lepsze decyzje finansowe, co w dłuższej perspektywie pozwala zaoszczędzić tysiące złotych. Ciekawe porady znajdziesz na ogloszenia24m.pl

Stanie się częścią lokalnej społeczności

Angażowanie się w życie społeczności, aby oszczędzać pieniądze i pomagać innym ludziom to nieoczywiste rozwiązanie. Są aplikacje do zbierania darmowej żywności, której niektórzy nie chcą wyrzucać, a w lokalnych grupach na Facebooku można znaleźć darmowe meble, ubrania, gadżety i wiele innych rzeczy. Sąsiedzi dzielą się jedzeniem, którego nie mogą zużyć, i pomagają starszym ludziom w płaceniu rachunków za energię i innych problemach finansowych.

Karty lojalnościowe

Wiele sklepów oraz lokali wprowadza karty lojalnościowe. Dzięki takiej karcie za każdy zakup można zbierać punkty lojalnościowe, które potem wymieniamy na zniżki, bony lub zwrot kosztów. Jeśli zdecydujemy się robić zakupy w miejscu, które daje taką możliwość możemy zaoszczędzić na zakupach od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Podobne karty wydają również stacje paliw oraz punkty takie jak siłownie.

Kontrola subskrypcji

Jeśli korzystasz z subskrypcji podłączonych do swojej karty płatniczej musisz pamiętać o ich kontroli. Korzystanie z płatnych serwisów, telewizji internetowej, gier i aplikacji wiąże się z comiesięcznymi kosztami. Jeśli z jakichś powodów nie używasz ich już lub używasz sporadycznie pomyśl o wyłączeniu subskrypcji. Często pierwszy miesiąc korzystania z nich jest darmowy, ale kolejny już jest płatny i to Ty musisz pamiętać, aby anulować subskrypcję w porę.

artykuł sponsorowany