środa, 8 lutego, 2023

Podczas budowy chodnika znaleźli amunicję z II wojny światowej

0
Podczas budowy chodnika znaleźli amunicję z II wojny światowej
Udostępnij:

Jasielscy policjanci wykonywali czynności w związku ze znalezieniem dużej ilości amunicji. W Zarzeczu, podczas prac związanych z budową chodnika przy drodze wojewódzkiej znaleziono pociski z czasów II Wojny Światowej. Policjanci zabezpieczali znalezisko do czasu przybycia patrolu saperskiego.

 

W środę po godzinie 11, dyżurny jasielskiej komendy otrzymał zgłoszenie o znalezieniu kilku sztuk amunicji pochodzącej prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. W związku z tym zgłoszeniem na miejsce udał się funkcjonariusz z nieetatowej grupy rozpoznania minersko – pirotechnicznego. Podczas wykonywanych czynności ustalił, że w trakcie prac związanych z budową chodnika przy drodze wojewódzkiej nr 992 w Zarzeczu, pracownicy wykopali kilka sztuk pocisków moździerzowych. Miejsce to zostało zabezpieczone do czasu przybycia patrolu saperskiego.

Żołnierze patrolu saperskiego z 21 Batalionu Dowodzenia w Rzeszowie po przybyciu na miejsce, podjęli czynności związane z rozpoznaniem terenu. Efektem tych działań było znalezienie łącznie 24 sztuk granatów moździerzowych kalibru 120 mm oraz 58 sztuk pocisków artyleryjskich kalibru 76 mm. Część znalezionej amunicji wojskowi zabezpieczyli już w środę, natomiast pozostałe pociski zabezpieczane były przez jasielskich policjantów.  Wczoraj patrol saperski zabezpieczył pozostałą część amunicji, która zostanie zutylizowana na wojskowym poligonie.

pw

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj