Redakcja portalu Twoje Jasło nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w dziale "Z prawa i z lewa". Poszczególne wypowiedzi są prywatnymi opiniami osób podpisanych pod tekstami.

Potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych

278
zdjęcie ogólne miejsca wypadku, stojący radiowóz z włączonymi sygnałami świetlnymi fot. KPP w Jaśle

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w sobotę na ulicy Baczyńskiego w Jaśle. Kierujący osobowym peugeotem potrącił na przejściu 81-letnią kobietę. Poszkodowana z obrażeniami trafiła do jasielskiego szpitala. Kierujący pojazdem był trzeźwy.

W minioną sobotę po godz. 19, na ulicy Baczyńskiego w Jaśle, doszło do zdarzenia drogowego, w którym ucierpiała 81-letnia kobieta potrącona przez samochód. Z dotychczasowych wstępnych ustaleń interweniujących policjantów wynika, że kierujący osobowym peugeotem, jadąc ulicą Baczyńskiego, nie zachował należytej ostrożności i potrącił przechodzącą przez przejście kobietę. Poszkodowana z obrażeniami została przetransportowana do jasielskiego szpitala, gdzie pozostaje pod opieką lekarzy.

Policjanci ustalili świadków zdarzenia, wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady. Badanie urządzeniem pomiarowym wykazało, że kierujący pojazdem był trzeźwy.

Postępowanie w sprawie spowodowania wypadku komunikacyjnego prowadzi KPP w Jaśle 


na zdjęciu niebieski peugeot z rozbitą przednią szybą, fot. KPP w Jaśle

Przypominamy, że znak D-6 „przejście dla pieszych” zobowiązuje kierowcę do zwolnienia i zachowania szczególnej ostrożności. Apel o ostrożność i rozwagę kierujemy również do pieszych, by nie wchodzili bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Nawet na przejściu dla pieszych, należy upewnić się, czy kierujący zdąży wyhamować. Oczywiście to pieszy ma pierwszeństwo, ale kierujmy się zawsze zasadą ograniczonego zaufania do innych uczestników ruchu.

KPP w Jaśle

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj