środa, 19 czerwca, 2024

Ujęcia filmowe „Akcji Pensjonat” – utrudnienia w ruchu drogowym

0
Ujęcia filmowe „Akcji Pensjonat” – utrudnienia w ruchu drogowym
Udostępnij:

Producenci filmu „Akcja Pensjonat” zaplanowali kolejne zdjęcia na terenie naszego miasta. W sobotę, w Parku Miejskim kręcone będą sceny filmowe do tego fabularyzowanego dokumentu opowiadającego o historii uwolnienia 66 więźniów politycznych z gestapowskiego więzienia w Jaśle, w sierpniu 1943 roku.

Na czas prac związanych z produkcją filmu, chwilowo zamknięte będą odcinki niektórych ulic miasta: 23 lipca, w godz. 10.00 – 18.00 – ul. Staszica (od skrzyżowania z ul. Kołłątaja do skrzyżowania z ul. Armii Krajowej) oraz 30-31 lipca, godz. 20.00 – 3.00 – ul. Za Bursą (od skrzyżowania z ul. Szopena do skrzyżowania z ul. W. Pola).

Jednocześnie przypominamy, że dzisiaj (22 lipca) do godziny 17.00 trwać będzie wcześniej ogłoszony casting na statystów do scen filmowych, które będą kręcone w Jaśle w sobotę 23 lipca 2016 r. Producenci w szczególności poszukują mężczyzn w wieku powyżej 25 lat. Aby zgłosić się wystarczy przesłać swoje zdjęcie w stroju stylizowanym na okres międzywojenny (lata 30) albo II wojny światowej (lata 40) na mail: akcjapensjonat@gmail.com. W treści maila organizatorzy proszą o podanie imienia i nazwiska, wieku i numeru telefonu. Osoby, które zagrają w filmie, powiadomione będą indywidualnie po godzinie 18.

Główną rolę w filmie „Akcja Pensjonat” gra Artur Dziurman. Na planie partnerują mu Mateusz Mosiewicz, Mateusz Mikoś, Rafał Dłużniewski.

Producentem filmu jest Telewizja Obiektyw z Krosna, a partnerem Miasto Jasło.

Za wszelkie utrudnienia serdecznie przepraszamy.

UMJ